“Національні дружини”: боятись чи довіряти?

Нещодавно в Києві відбулася присяга “Національних дружин” українському народу. Колони спортивних молодиків в одностроях налякали громадськість та викликали занепокоєння з боку правозахисників. Але чи насправді жителям наших міст слід хвилюватись з цього приводу?

Лідер організації Ігор Михайленко заявляє, що головною метою її створення було забезпечення порядку на вулицях українських міст. Спільно із поліцією відбуватиметься патрулювання та співпраця для покращення криміногенної ситуації в державі.

Реформа поліції, яка почала впроваджуватись з 2015 року в українських містах, є провальною за своєю суттю. На жаль, вона не може протистояти тим викликам, які йдуть із суспільства.  Саме в такий момент громадяни самоорганізовуються та своїми силами намагаються навести порядок .

Цю проблему зрозуміло керівництво партії “Національний корпус” та полку особливого призначення “АЗОВ”, лідером яких є Андрій Білецький. Оскільки політичні партії не мають права мати воєнізованих угрупувань, то, скоріш за все, було прийняте рішення зробити окрему організацію з добровольців, яка б була в рамках закону та діяла на її благо.

Монополія на застосування сили є лише у держави, тому співпрацюючи з таким інститутом як поліція, вони легітимізують свої дії. У виграші,  на даний момент, залишаються три сторони: держава, громадяни та керівництво цього руху.

Держава отримує додаткові безоплатні сили для підтримки порядку на вулицях міст. Громадяни більшу кількість можливостей для захисту своїх прав, а керівництво руху примножує прихильність з боку населення.

Саме бажання пройти у парламент “Національного корпусу” на наступних виборах буде ключовим у тому, як поводитимуться “Національні дружини”. Жодна політична партія не хоче показати себе у поганому світлі. Вони йтимуть на принцип “Навели лад на вулицях – наведемо й в державі!”

Не можна оминути підтримку цього всього й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У нього разом із “Народним Фронтом” є теж амбіції щодо наступних виборів. Допомагаючи створити цю організацію, він допомагає собі, адже матиме все більше важелів впливу протидії Петру Порошенку. Максималізація впливу на силові структури з боку міністра не віщує нічого доброго, тому в цьому плані слід занепокоїтись.

Попри це все, звичайним громадянам “Національних дружин” у довиборчий період не слід боятися. Але й не слід забувати, що партія “Національний корпус”, яку вона просуває, є ідейно правого спрямування, що уособлює в собі авторитаризм або тоталітаризм. Тому, при отриманні влади, можуть змінитися методи донесення своїх переконань з поміркованих на більш радикальні.

Валентин Балагура для Syla.news

279 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up