Виборча реформа: чи відкриють списки і що це дасть? (Коментарі)

Проблемні питання організації, підготовки та проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах та необхідність реформи виборчого законодавства в цілому. Про це і не тільки 12 лютого у Львові говорили народні депутати, представники «Комітету виборців України» та члени Венеціанської комісії.

Як свідчать дані соціологів, майже половина українців позитивно ставиться до пропорційної виборчої системи з відкритими списками. Та важливо розуміти регіональний контекст цієї ситуації, вважає Сергій Ткаченко, керівник проектів Венеціанської комісії, представник Офісу Ради Європи в Україні.

У цьому плані важливо, аби зміни до виборчого законодавства робили згідно міжнародних правил ті люди, які безпосередньо мають досвід у написанні відповідних законів. Правила гри потрібно змінювати заздалегідь, а не за кілька місяців чи декілька тижнів до початку самих виборів, вважає Роман Кошовий,  експерт з виборчого законодавства Комітету виборців України.

Новий виборчий кодекс може розділити Україну на 27 регіональних округів, які, за невеликим винятком збігатимуться з межами областей. Кожна з партій, зареєстрованих у Мін’юсті, подасть список своїх кандидатів, з якими ця політсила балотуватиметься у цих округах.

Як мінімум 5 кандидатів від кожної партії впишуть у кожен регіональний виборчий список.

Під час голосування кожен виборець матиме бюлетень з двома графами. У першій – ставитиме номер партії, яку підтримує, у другій – номер кандидата у депутати регіо­нального списку. Тобто, виборці, а не партія розставлятимуть кандидатів за їхнім рейтингом.

Якщо партія набере не менше 4% усіх голосів, то пройде до Ради. Кількість її депутатів, відповідно до здобутого результату, визначатиме ЦВК за спеціальною квотною формулою.

Нагадаємо, що напередодні нового року Парламент у першому читанні підтримав проект нового Виборчого кодексу з відкритими регіональними списками.

Syla.news

168 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up