Польсько-українські відносини: що пішло не так?

Багатолітні відносини українців та поляків, в історичному контексті, були як хорошими, так і не дуже. Але що пішло не так у, здавалось би, дружніх народів зараз?

Ще у 2014 році, згідно з даними German Marshall Fund (GMF), 56% поляків були позитивної думки про Україну, а 69% підтримували вступ нашої держави в ЄС. Соціологічні опитування, проведені  в Україні, також свідчили про велику приязнь до західних сусідів.

Таке обопільне ставлення не могло не позначитись на суспільно-культурній сфері життя. Почала відбуватись краща взаємодія між органами держав, бізнесом та звичайними громадянами. Досвід Польщі надав розуміння, у якому векторі слід розвиватись надалі.

Поступове погіршення економіки України післяреволюційного періоду та стабільність економіки Польщі стали причиною трудової міграції населення. Оскільки робітничий клас мігрує в глиб Європи, то на ринку праці з’являється все більше робочих місць з фізичними навантаженнями. Ці робочі місця заміщуються нашими заробітчанами.

З одного боку їхня держава лояльно до цього ставиться та всіляко сприяє. Це можна побачити у все частішому наданні громадянам України карти поляка та ввозу дешевих машин з іноземною реєстрацією. Їхня політика спрямована на те, щоб показати кращий рівень життя у порівнянні з нашою державою.

Але з іншого боку їхня влада розуміє, що чисельне збільшення українців на польській території може негативно вплинути на політичні реалії. Будь-яка держава хоче почувати себе господарем на своїй землі та не дати можливості іншим етнічним групам нав’язувати свої ідеї та переконання.

Саме тому і почалось повалення памятників воїнам УПА, відмова колишнього голови МЗС Польщі відвідати “Тюрму на Лонцького” та іншими дрібними заходами у цьому дусі. У результаті це все переросло у внесення змін до Закону про Інститут національної памяті, де українські націоналісти висвітлені злочинцями та посібниками нацистського режиму.

Такими діями Варшава відмежовує своїх громадян від наших та чітко регламентує, що ми потрібні їм лише як робітничий додаток.

Попри на всі ці болючі дії польської влади, ми й надалі залишаємося стратегічними партнерами, аже вони проти впливу українців в Польщі, а поза межами своєї держави виступають за спільну боротьбу проти викликів, які з’являються на східних рубежах Європи.

Валентин Балагура для Syla.news

279 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up