Націоналісти заявили, що Польща має територіальні претензії на українські землі

Націоналісти заявили, що Польща має територіальні претензії на українські землі

На мітингу під стінами польського консульства у Львові, українські націоналісти протестували проти законів, прийнятих польським парламентом, які забороняють «бандерівську» ідеологію. Вони вважають рішення сейму переписуванням історії та говорять, що західні сусіди тепер мають нові територіальні претензії на Галицькі землі.

У документах польського сейму Галичина названа Східною Малопольщею. Про це розповів інформаційний референт партії «Національний корпус» Євген Сич.

Націоналісти також закликають не допустити розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Ці вимоги озвучив Любомир Мельничук, представник ВО «Свобода».

Читати також:  Конгрес США ухвалив законопроект про кібербезпеку України

Закони про засудження бандерівської ідеології є наслідком бездіяльності української влади, вважає історик Михайло Галущак. Він розповідає, що сьогодні не можна нищити ідеологію «бандерівців» та чому такі дії є переписуванням минулого.

Сьогодні також відбувається пікетування польських консульств у Вінниці, Луцьку, Харкові, Києві та Одесі. Серед учасників – прихильники націоналістичних партій “ВО “Свобода”, “Національний корпус”, “Конгрес українських націоналістів”.

Нагадаємо, що після тривалих дебатів в ніч на 1 лютого депутати верхньої палати польського парламенту – Сенату – все ж прийняли закон “Про внесення змін у Закон про інститут національної пам’яті”, який вже встиг стати скандальним, а в Україні отримав неформальну назву як документ, що забороняє “бандерівську ідеологію”. Зокрема, згідно із законом, польські парламентарії проголосували за введення кримінальної відповідальності в Польщі за заперечення “злочинів ОУН-УПА”. Закон підтримали 57 сенаторів із 82, проти – 23, ще двоє парламентаріїв утрималися.

Читати також:  Бойові прапори від міста до міста. Львів підтримав «Велику українську ходу»

 

Syla.news

Коментувати

612 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up