В ОБСЄ сподіваються, що президент Польщі ветує закон про заборону “бандерівської ідеології”

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив польський закон про Інститут національної пам’яті, який передбачає кримінальне покарання за використання виразу “польські табори смерті” і пропаганду “бандерівської ідеології”.

“Свобода вираження поглядів має особливе значення для істориків і вчених. Історія – це питання незалежних наукових досліджень та вільної дискусії, а не судового рішення. Закон повинен бути відхилений як непропорційне обмеження свободи вираження думок”, – сказав Дезір, повідомляє nv.ua.

За словами представника ОБСЄ, можуть бути криміналізовані тільки ті заяви, які спонукають до насильства або дискримінації.

Дезір нагадав Варшаві, що покарання за висловлювання думок про історичні факти несумісне з міжнародними зобов’язаннями, відповідно до статті 19 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Він висловив надію, що президент Польщі накладе вето на цей закон.

Нагадаємо, 1 лютого Сенат Польщі ухвалив закон про Інститут національної пам’яті Польщі. Законом запроваджується кримінальне переслідування за покладання відповідальності або співвідповідальності на поляків і Польщу за злочини, вчинені Третім рейхом. У тому числі забороняється заперечення “злочинів українських націоналістів” і використання формулювання “польські табори смерті”.

Syla.news

486 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up