Австрія і Угорщина наполягають на посиленні охорони зовнішніх кордонів ЄС

Австрія і Угорщина наполягають на посиленні охорони зовнішніх кордонів Європейського союзу через велику кількість нелегальних мігрантів, заявили в ході зустрічі канцлер Австрії Себастьян Курц і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, передає DW.

За словами Орбана, без посиленого захисту зовнішніх кордонів під загрозою опиняється свобода пересування всередині ЄС: оскільки зовнішні кордони відкриті, то в країн виникає бажання закрити внутрішні. “І це якраз протилежність того, що ми позначаємо як “Шенген”, – зазначив угорський прем’єр, цитує агентство dpa. Він додав, що підтримує в “найрадикальнішій формі” охорону зовнішніх кордонів ЄС – “як це зробила Угорщина, збудувавши загорожу на кордоні”.

Читати також:  Залізничники Мукачева тестують новий потяг до Будапешта

Себастіан Курц зауважив, що Австрія не має наміру приєднуватися до критичних голосів країн “Вишеградської четвірки” (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) на адресу ЄС, а радше бачить свою роль як моста між цими державами та рештою Євросоюзу. “Нашою метою має бути зниження напруженості в Європейському Союзі, щоб разом ми знову стали сильнішими”, – наголосив Курц.

Жорстка політика уряду Віктора Орбана щодо біженців під час кризи 2015 року, а також зведення Будапештом загорожі на кордоні викликали чимало критики в ЄС. Будапешт також опирається розподілу біженців всередині Євросоюзу.

Читати також:  Угорщина перевищує повноваження на території України — МЗС

Себастіан Курц ще на посаді міністра закордонних справ Австрії та під час передвиборної кампанії неодноразово заявляв про необхідність суттєвого скорочення потоку мігрантів до Європи та критикував політику біженців канцлерки Німеччини Анґели Меркель (Angela Merkel).

У рамках дворічного плану, озвученого Європейською Комісією наприкінці вересня минулого року, в країнах ЄС має бути розподілено щонайменше 50 тисяч біженців. Утім, поки що держави-члени Європейського Союзу зобов’язалися розмістити в себе 34 тисячі біженців.

Syla.news

 

527 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up