Протести під Облрадою: чого хочуть львівські телерадіожурналісти

У Львові тривають мітинги проти змін у роботі філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. 30 січня під стінами Облради зібралися працівники радіо і телебачення, аби висловити протест, на їх думку, некомпетентній роботі керівництва НСТУ й зокрема, її керівнику Зурабу Аласанії.

29 січня відбувалася пряма трансляція урочистих подій, присвячених 100 річниці бою під Крутами. Коли грав гімн України, відбувалася промова священика та виступав міністр культуру Євген Нищук, то журналісти Вахтанг Кіпіані та Юрій Макаров говорили у цей час. На думку заслуженого журналіста України Василя Глинчака, це є профанацією, непрофесіоналізмом і національне телебачення має звільнити таких працівників. Ветеран українських медіа додав, що бачить у цьому вину безпосередньо Зураба Аласанії.

Критика діяльності НСТУ пов’язана зі змінами, які стаються у структурі львівського телебачення та радіо. Ще 24 січня на сесії Львівської облради журналістка Оксана Клим та її колега, директорка «Львівського радіо»  Мирослава Лубкович, виступили з критикою реформи НСТУ та заявили, що масові звільнення телевізійників є необґрунтованими.

25 січня біля будівлі філії НСТУ у Львові група активістів, серед яких були ветерани АТО, протестували проти скорочення інформації про війну.

“Чому, окрім розваг і типу найактуальніших новин, на ТРК “Львів” немає більше нічого?” – зазначила Оксана Клим.

На їх думку, суспільне телебачення та радіо потрібне. Однак випуски новин львівського радіо не виходять у ефір. Кожного дня радіо отримує дайджести новин з телебачення. За словами Ірини Гурської, редакторки львівського радіо, журналісти сьогодні фактично відсторонені від роботи.

Рішення про створення ПАТ “Національне суспільне телебачення України” Верховна Рада ухвалила в березні 2015 року, у квітні того самого року законопроект підписав президент Петро Порошенко.

До складу НСТУ увійшло 25 регіональних телерадіостанцій (колишні обласні держтелерадіокомпанії), телеканали “UA:Перший” та “UA:Культура”, “Українське радіо”.

У грудні 2017 року в НСТУ заявили, що штат компанії до квітня 2018 року буде скорочено із 7 тис. приблизно до 3 тис. співробітників.

Syla.news

645 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up