В міськраді погодили нову Програму поводження з люмінесцентними лампами, батарейками та ртутними термометрами.
Як повідомляють “Львівські“, відповідне рішення прийняли депутати на сесії міської ради 25 січня. Про це повідомляють у прес-центрі Львівської міської ради. За словами керівника департаменту містобудування Сергія Коровника, йдеться про збір та переробку небезпечних відходів – люмінесцентних ламп, батарейок і термометрів. Підприємство, яке підпорядковане департаменту, переробляє лише лампи такого типу і термометри.
Проте вже довгий час спеціальні екобуси збирають по місту також батарейки – загалом назбиралось близько 10 тонн цих відходів. Для їх переробки ще шукають способи.
Також представник департаменту зазначив, що цех з переробки люмінесцентних ламп та термометрів у Львові – чи не єдиний, хто працює легально. Інші підприємства, які пропонують нижчі ціни, можуть й зовсім нелегально працювати – не мають обладнання або що; вони просто везуть батарейки на полігони і розбивають їх.
Як зауважив мер міста, Андрій Садовий, львівське підприємство є хорошим прикладом для наслідування. Він також додав, що розмовляв з приводу утилізації небезпечних відходів та перевірки інших компаній, які цим займаються, проте у міністерстві не мають таких повноважень – перевіряти сумнівні підприємства.
Нагадаємо, наприкінці 2016 року у селі Муроване запрацювало підприємство з переробки люмінесцентних ламп. Лінію з переробки відкрили за кошти гранту від ЄС, частину грошей також виділило місто. Львівське підприємство має замкнутий цикл переробки ртутних ламп, включаючи також вилучення люмінофору з лампи – саме цього етапу немає у інших. Завдяки розбору всіх компонентів можна використовувати їх повторно.