Таємничі історії Івано-Фарнківська та Австро-Угорщини обговорили у Львові

Яким міг бути Івано-Франківськ ХІХ століття? Які нерозкриті таємниці збереглися за лаштунками його історії? Як міф старої «бабці Австрії»  постає у наших головах та як його можна де-конструювати? Про все це у романі «Малхут» говорить письменник Остап Українець, який приїхав презентувати книгу до Львова – найбільшого міста Галичини часів Австро-Угорської імперії.

Що означає слово Малхут? З давньоєврейської – це буде царство. І дійсно, у книзі Станіславів (попередня назва Івано-Франківська) постає, як справжнє царство. Царство, яке розбудував головний герой роману Ігнацій Камінський.

В основі сюжету – таємні товариства, давні манускрипти, блукання підземеллями уві сні й на яву, переслідування, контрабанда зброї, та пожежі.

У центрі тексту – місто шістдесятих років ХІХ століття. Молодому адвокату і контрабандисту Іґнацію Камінському під час однієї з оборудок до рук випадково потрапляють старі листи, у яких згадується його рідне місто як осердя лицарського ордену, що ставив собі за мету створення політичного союзу вільних країн — відновленої Речі Посполитої.

Роман «Малхут» – це історична спекуляція. Це та книга, яку краще прочитати, ну а потім вже детально говорити про неї, вважає Софія Челяк, програмна директорка «Форуму видавців», модератора презентації.

Книга розповідає про Івано-Франківськ – не таким, яким він був, а яким міг бути. Тому це роман не стільки про стару “бабусю Австрію”, а про реконструкцію Австрійського міфу для Галичини, говорить автор роману Остап Українець.

З іншого боку, головним героєм є саме місто Станіслав, як провінційне, але особливе місто Галичини. Його вулиці, ліхтарі, сіре та рутинне життя …

На фоні такої рутини Ігнацій Камінський розгадує таємниці Станіслава Потоцького, польського магната, батька-засновника міста.

І це дуже символічний момент, який об’днує засновника міста і людину, яка це місто наново відбудувала від пожежі. Відома подія, яка сталася у 1868 році, знищила чверть міської забудови.

До Станіславова Ігнацій повернувся як національний герой і на наступних виборах став його бургомістром. На посаді він перебував майже 20 років (1870-1888), і за цей час встиг зробити багато.

У Станіславові вибори до сейму мали свою цікаву історію, пов’язану з ім’ям Ігнація Камінського. Його підтримувала міська біднота і так званий середній клас. Тобто, головний герой роману  – це історичний персонаж, він справді жив у Станіславові та був бургомістром, сучасною мовою – мером, тобто вибори він виграв.

Важливо і символічно, на думку автора і модератора, що книга про Західноукраїнське поселення видана у Харкові, на Сході країни. Це своєрідний культурний міст між двома далекими частинами держави.

Syla.news

584 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up