Львів’яни вшанували пам’ять жертв Голокосту

У часи війни та великих потрясінь людина може бути одночасно і вбивцею і рятівником. Про це, а також про складні теми Голокосту та Геноциду говорили під час презентації анімаційного фільму «Людина з обличчям» та дискусії про Якова Сухенка – українця, який рятував євреїв під час Другої світової війни.

Захід відбувся у музеї «Територія Терору» та був приурочений до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Сам Яків Сухенко і став героєм документального фільму «Людина з обличчям», знятий на основі мемуарів Варвари Барац, єврейки з міста Рівного, котра разом із донькою Мірою врятувалася від загибелі завдяки допомозі Сухенка.
Про його унікальний досвід розповідає історик Андрій Усач.

Читати також:  Питання про будівництво торгового центру біля аквапарку перенесли

Фільм «Людина з обличчям» – це, перш за все, актуальна тема травматичного минулого. Про це складно говорити в умовах конфліктів сьогодення – постмайданної України та війни на Донбасі. Однак, на думку режисерок картини Рози Саркісян та Діани Ходячих, немає іншого виходу, як говорити про Голокост, історії якого мають лунати та витягуватися з минулого.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту – пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Читати також:  Новорічно-різдвяні заходи у Львові

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Syla.news

504 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up