"Мінські угоди залишаються важливими..." - Уолкер

“Мінські угоди залишаються важливими…” – Уолкер

Спеціальний представник Державного департаменту США заявив, що Мінські угоди не можна вважати “мертвими”.

“Мінські угоди зберігають свою важливість після прийняття Верховною Радою закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях”.

Про це американський дипломат сказав в інтерв’ю Deutsche Welle в Брюсселі, повідомляє “Уніан”.

Зокрема, його запитали, чи можна вважати Мінські угоди мертвими, з огляду на відсутність їх згадки у прийнятому Верховною Радою законі про реінтеграції Донбасу.

“Ні, мінські угоди дуже важливі. По-перше, вони є інструментом, відповідно до якого Росія підтверджує свою прихильність відновленню суверенітету і територіальної цілісності України. Це дуже і дуже важливо. Реінтеграція цих територій до складу України – а це частина мінських угод – повинна стати основою резолюції Радбезу ООН”, – заявив Волкер.

“По-друге, мінські домовленості містять всі необхідні для цього елементи: режим припинення вогню, відведення важких озброєнь, місцеві вибори, амністія для тих, хто брав участь у військовому конфлікті, особливий статус для сходу України, який буде зафіксовано в конституції країни. Всі ці пункти можуть бути виконані і можуть стати основою для реінтеграції цих регіонів”, – додав він.

Читати також:  До Сенцова нарешті впустили сестру

“Але проблема в тому, що реалізовані вони не були. В основному з тієї причини, що ті сили, якими керує Росія, не припиняють бойових дій і не відводять війська. З моменту початку збройного конфлікту не було жодного тижня, протягом якого дотримувався б режим припинення вогню”, – наголосив Волкер.

При цьому дипломат вважає, що Україна провела б місцеві вибори на Донбасі, якби це дозволяли умови. “На мою думку, в Україні вважають, що мінські угоди провалилися, оскільки вони не привели до завершення конфлікту… В української сторони є низка зобов’язань: проведення виборів, надання особливого статусу Донбасу, амністія – і вони знають це. Рада в жовтні прийняла законопроект про статус сходу України і закон про амністію. Вони проводять вибори по всій Україні і, безумовно, забезпечили б їх проведення і на сході країни, якби могли”, – зазначив Волкер.

У зв’язку з цим він наголосив, що Росія повинна прийняти принципове рішення – припинити конфлікт і встановити мир.

“На даний момент Росія як і раніше заперечує свою безпосередню участь, наполягаючи, що для стабілізації ситуації на сході України потрібно мати справу з підконтрольними Росії структурами в регіоні. Поки справи йдуть саме так, ситуація не вирішиться. Ми всі сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію, а саме – її керівництво дійде висновку, що окупація територій України більше не служить її інтересам”, – заявив спецпредставник США.

Читати також:  Трамп знову піде на вибори президента США

18 січня Верховна Рада прийняла закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях» (№ 7163).

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що прийнятий закон про реінтеграцію Донбасу “перекреслює” Мінські домовленості. Також в МЗС РФ назвали цей закон «підготовкою до нової війни».

Законом тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях визнаються частини території України, в межах яких збройні формування РФ і окупаційна адміністрація РФ встановили і здійснюють спільний ефективний контроль.

Діяльність збройних формувань РФ і окупаційної адміністрації Росії в Донецькій і Луганській областях визнаються такими, що суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, і є незаконними.

Законом відповідальність за моральний і матеріальний збиток, заподіяний державі Україна, органам державної влади і органам місцевого самоврядування, фізичним і юридичним особам, покладається на Російську Федерацію.

Syla.news

396 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up