Сьогодні в Україні відзначають День Соборності

В Україні 22 січня на честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.

Офіційним державним святом День Соборності України став тільки в 1999 році після підписання Леонідом Кучмою відповідного указу, повідомляє Апостроф. Деякий час, з 30 грудня 2011 року, в цей день відзначався “День Соборності й Свободи України” – своїм указом тодішній президент Віктор Янукович переніс День Свободи з 22 листопада та об’єднав з Днем Соборності. Цей указ було скасовано 13 листопада 2014 року президентом Петром Порошенком.

22 січня також заведено згадувати і іншу подію, що відбулася в 1918 році – прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.

Переговори між УНР та ЗУНР про об’єднання йшли з жовтня 1918 року. Сам Акт Злуки був проголошений саме 22 січня 1919 року на урочистому зібранні в Києві, на Софійській площі. Єдиним гербом об’єднаної держави став тризуб.

Втім, об’єднання так і не було завершено – ЗУНР проіснувала до літа 1919 року, а через рік зникла з політичної карти і УНР, чиї території увійшли до складу СРСР і Польщі.

У День Соборності головною традицією є побудова “живого ланцюга”. Перший ланцюг українці створили в 21 січня 1990 року. Тоді “живий ланцюг”, в якому взяли участь 450 тисяч осіб, зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Традиція прижилася і щороку повторюється в багатьох містах України.

У Львові о 15.00 на пішохідному мосту над алеєю в парку “Погулянка” відбудеться акція “Міст єдності”. Після пройде акція “Мій герой”. О 16.30 на площі навпроти пам’ятника Тарасу Шевченку урочисто розгорнуть прапор і проведуть молебень за Україну. Тут же відбудеться громадське віче. Завершаться заходи урочистостями у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Початок о 18.00.

Syla.news

552 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up