Львів’яни об’єднались у “живий ланцюг” під час святкувань Дня Соборності

22 січня Україна святкує День Соборності. Саме у цей день був проголошений Акт возз’єднання Української народної республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Як свідчать історичні джерела, перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні у місті Хуст, на той час – автономній республіці Чехословаччини. Тоді під синьо-жовтими прапорами відбулась маніфестація місцевого населення.

Відтоді день Соборності символізує не лише об’єднання двох держав – УНР та ЗУНР, а й перший крок до незалежності України.

У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції.

Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Традиція живого ланцюга продовжується і донині. На думку депутата ЛМР Івана Гринди, обов’язок кожного українця – пам’ятати цей день в історії.

Свято об’єднує також і громадські організації, які активно долучаються до святкувань Дня Соборності України. Попри війну на сході України, люди розуміють, що сила – у єдності.

Для тих, хто не вперше стає частиною “живого ланцюга”, цей день має особливе значення, адже є символом надії.

Syla.news

947 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up