22 січня Україна святкує День Соборності. Саме у цей день був проголошений Акт возз’єднання Української народної республіки і Західно-Української Народної Республіки.
Як свідчать історичні джерела, перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні у місті Хуст, на той час – автономній республіці Чехословаччини. Тоді під синьо-жовтими прапорами відбулась маніфестація місцевого населення.
Відтоді день Соборності символізує не лише об’єднання двох держав – УНР та ЗУНР, а й перший крок до незалежності України.
У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції.
Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Традиція живого ланцюга продовжується і донині. На думку депутата ЛМР Івана Гринди, обов’язок кожного українця – пам’ятати цей день в історії.
Свято об’єднує також і громадські організації, які активно долучаються до святкувань Дня Соборності України. Попри війну на сході України, люди розуміють, що сила – у єдності.
Для тих, хто не вперше стає частиною “живого ланцюга”, цей день має особливе значення, адже є символом надії.