“Беззахисні лікарі” або як заслужити повагу пацієнта

Чому етичний кодекс лікаря має стояти вище, ніж законодавство та які правові норми повинні захищати медиків. Про це говорили під час брифінгу «Лікар-пацієнт: співпраця чи боротьба? Правове безправ’я лікарів», який провели представники Українського лікарського товариства та лікарні швидкої медичної допомоги.

Успішна робота лікаря залежить від поваги до нього, вважає Марія Чуйко, доцент кафедри педіатрії та неонатології ЛНМУ ім. Данила Галицького. Сьогодні ж зі сторони пацієнтів та ЗМІ відчувається зневажливе ставлення до медичних працівників.

До прикладу, європейські  медики працюють на основі етичного кодексу – набору правил та норм поведінки лікаря, зазначає Голова Українського лікарського товариства у Львові Олег  Дуда, а в Україні стосунки між лікарем та пацієнтом залишаються неврегульованими. Цей кодекс вищий, ніж законодавство країни, бо такі явища як евтаназія чи вживання марихуани онкохворими протизаконні, однак вони полегшують стан тяжко- чи невиліковно хворих, тому і дозволені у медичній практиці.

Читати також:  Куди піти на Різдво за 100 грн. у Львові

Також необхідно враховувати інші, незалежні від лікаря причини, які впливають на перебіг захворювання та стан пацієнта, вважає голова профкому міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Ярослав Книш.

Він розповів, що інколи на лікарів чиниться тиск, родичі пацієнтів і часто звинувачують медиків у тому, в чому вони не винні. Як приклад, посадовець навів ситуацію, коли співробітників лікарні ШМД звинувачували у нібито незаконній трансплантації органів.

Читати також:  У Львові виступлять знамениті французькі музиканти

На думку Книша, варто говорити і про шкоду, яку зазнають лікарі при виконанні службових обов’язків. Він вважає, що потрібно прийняти закон про підвищену кримінальну відповідальність за напад на працівників екстреної допомоги.

Syla.news

405 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up