На Личаківському цвинтарі проводитимуть розкопки

На Личаківському цвинтарі проводитимуть розкопки

КП ЛОР “Доля” планує провести розкопки на Личаківському кладовищі у 2018 році.

Як інформує “Львівська газета“, за свідченнями львів’янки Галини Сагайдаківської, там 1951 року було таємне масове захоронення закатованих НКВС СРСР. Свідчення підтверджують і офіційні дані.

“За даними архівних документів 50-х років, там проводили поховання людей з моргів або лікарень. Ми проконсультувались з колегами з Литви, адже в них була подібна ситуація на кладовищі у Вільнюсі. Тому не виключаємо, що там можуть бути не лише особи зі шпиталів, а й жертви політичних репресій, – повідомив директор КП ЛОР “Доля” Святослав Шеремета.

Читати також:  В Єрусалимі знайшли дорогу, збудовану за часів Понтія Пилата

За його словами, у 2017 році на території земельної ділянки кооперативно-садівничого товариства “Світоч” (6-й Топольний провулок) пошуковці ексгумували 300 людських останків. Зокрема, на цій території під час пошуково-ексгумаційних робіт було знайдено й останки 63 немовлят. На спецкладовищі віднайшли 50 поховальних ям з масовими та груповими могилами. За попередніми висновками, найімовірніше, в них захоронені люди з військових госпіталів та жертви пересильної тюрми часів Другої світової війни.

Читати також:  Відвідання могил 1 листопада: у Львові попереджають про обмеження в'їзду авто на кладовища

Разом з останками археологи знайшли артефакти побуту похованих. Серед них пробірки з ліків, гребінець, монети, датовані 1938-1941 роками, також хрестики, медальйони та посуд.

Пошуково-ексгумаційні роботи з виявлення останків жертв політичних репресій КП ЛОР “Доля” спільно з Меморіальним музеєм “Територія терору” продовжать 2018 року.

Syla.news

423 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up