Експерти виявили новий вірус для смартфонів

Нещодавно виявлений Android-вірус Skygofree вміє відстежувати місце розташування пристрою і включати запис звуку, коли власник виявляється поблизу певних координат.

Це означає, що зловмисники можуть почати прослуховувати оточення жертви, скажімо, коли вона входить в офіс, повідомляє nv.ua з посиланням на Securelist.com.

Крім того, Skygofree може підключати заражений смартфон або планшет до Wi-Fi-мереж, що знаходяться під повним контролем зловмисників. Навіть якщо власник пристрою взагалі відключив Wi-Fi на пристрої. Це дозволяє збирати й аналізувати трафік жертви. Іншими словами, хтось буде точно знати, на які сайти заходила жертва і які логіни, паролі та номери карт вводила.

Читати також:  Феноменальні продажі смартфона: серйозна заявка на лідерство

Також вірус вміє стежити за роботою популярних додатків на зразок Facebook Messenger, Skype, Viber, WhatsApp. Причому троян читає переписку в WhatsApp через “Спеціальні можливості” (Accessibility Services). Крім цього Skygofree може таємно включити фронтальну камеру і зробити знімок, коли користувач розблокує пристрій.

Виявили Skygofree нещодавно, в кінці 2017 року, проте, якщо судити за результатами аналізу, зловмисники використовують його ще з 2014-го і постійно вдосконалюють. Програма поширюється через Інтернет, використовуючи підроблені сайти стільникових операторів. На них зловмисники пропонують встановити Skygofree під виглядом оновлення, яке підвищить швидкість мобільного доступу до Інтернету.

Читати також:  "Ключовим було звільнення моряків", - Зеленський про розмову з Путіним

Syla.news

473 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up