Судова реформа Польщі є “неконституційною” на думку Верховного суду

Судді Верховного суду Польщі засудили суперечливу судову реформу чинного уряду, назвавши її “неконституційною”.

Про це повідомляє Euractiv, інформує “Європейська правда.

Як відомо, реформи, які впроваджує партія “Право і справедливість”, вже призвели до того, що Європейська комісія розпочала безпрецедентні дисциплінарні процеси проти Варшави за те, що вона вважає системною загрозою незалежності польської судової влади.

Багато нових правових положень “йдуть проти стандартів Конституції Польщі, на додаток до порушення принципу розподілу повноважень, незалежності судів та суддів, а також безпеки суддів”, – йдеться у заяві на сайті Верховного суду країни.

Дана заява була прийнята Генеральною асамблеєю суддів суду. 69 суддів схвалили її, троє проголосували “проти”, ще троє “утрималися”.

Повідомляється, що один із нових законів, прийнятих минулого місяця президентом країни Анджеєм Дудою, припиняє мандати майже половини суддів Верховного суду, у тому числі голови суду Малгожати Герсдорф, яка вже назвала нове законодавство “переворотом”.

Ще одна реформа дає парламенту право вибирати членів Національної ради судів, завданням якої є нагляд за неупередженості суддівства.

Критики кажуть, що ця зміна може знизити незалежність органу.

Syla.news

353 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up