У Львові презентували фотолітопис, присвячений 75-літтю створення УПА

Цьогоріч виповнюється 75 років з дня заснування Української Повстанської Армії. З нагоди цієї події львівські історики презентували унікальну збірку фотографій та документів, присвячених визвольній боротьбі. 

У фотолітописі «Українська Повстанська Армія 1942–1954» опубліковано фотоматеріали, що стосуються українського визвольного руху 1920–1950 років.

Книга висвітлює передумови та основні етапи діяльності ОУН і УПА, боротьбу проти нацистських та комуністичних окупантів. Також у ній окремо представлено героїчну роль жіноцтва у визвольній боротьбі, повстанський побут і символіку УПА. На особливу увагу заслуговують розділи, присвячені визначним постатям і ветеранам визвольного руху.

Читати також:  Сьогодні у Львові презентують виставку світлин УПА

Ця збірка – результат багатолітніх досліджень. Упорядники опрацювали понад 300 тисяч фото та 500 тисяч архівних документів, які й увійшли до фотолітопису.

Фотолітопис є історичним проектом. Його мета, зазначив Микола Посівнич, не лише показати справжню історію боротьби українського народу, а й стати головним аргументом на захист нашої історії в інформаційній війні, яка активно ведеться сьогодні.

Олесь Гуменюк переконаний, що таке унікальне явище в історії України, як Українська Повстанська Армія, навіть через 100 років  дивуватиме людей. Адже в боротьбу проти ворогів вступили армія із тисячі молодих людей, віком від 20-ти до 30 років, більшість з яких тоді вперше взяла у руки зброю…

Читати також:  У Львові пройде квест до 75-річчя з дня заснування УПА

Також автори проекту запевнили, що така збірка – не остання. Фотолітопис «Українська Повстанська Армія 1942–1954» виданий за кошти благодійників. Безкоштовні примірники будуть передані бібліотекам та вищим навчальним закладам.

490 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up