У Польщі визначили нові причини катастрофи під Смоленськом

На засіданні комісії з перегляду розслідування загибелі Леха Качинського експерт представив звіт, де йдеться, що крило літака зруйнувалось через вибух, а не після зіткнення з деревом.

Про це повідомляє DW. На засіданні комісії при міноборони Польщі з перегляду результатів розслідування аварії Ту-154 колишнього президента країни Леха Качинського у середу, 10 січня, наданий звіт міжнародного експерта в галузі дослідження авіаційних подій Френка Тейлора. Аналітик дійшов висновків, які суперечать першопочатковій версії трагедії.

За його оцінкою, ліве крило літака було зруйноване унаслідок “внутрішнього вибуху”, причому джерел детонації було кілька. На відміну від загальноприйнятої версії, на думку експерта, береза, з якою літак зіткнувся під час падіння, не вплинула на “первинне руйнування крила”. Комісія окреслила ці твердження як “одні з ключових висновків технічного звіту”.

У жовтні 2017 року тодішній міністр оборони Польщі Антоній Мачеревич заявив, що за допомогою бортових самописців був встановлений момент вибуху літака Качинського. А до кінця весни 2018 року, за його словами, повинен бути підготований звіт, який містить інформацію не лише про обставини катастрофи, але й про тих, хто, імовірно, несе відповідальність за трагедію.

Нагадаємо про першопочаткову версію трагедії

Авіалайнер Ту-154 з польською урядовою делегацією на борту розбився 10 квітня 2010 року. Внаслідок катастрофи загинули всі 86 офіційних осіб, які перебували в літаку, на чолі з Лехом Качинським, а також екіпаж літака. Президент Польщі і низка перших осіб держави прямували на траурні заходи у пам’ять про Катинський розстріл співробітниками НКВС СРСР польських військовослужбовців.

У ході першого розслідування причин катастрофи експерти дійшли висновку, що лайнер зазнав аварії через те, що екіпаж намагався здійснити посадку у густому тумані й зачепив крилом дерево.

Однак консервативний уряд Польщі, який прийшов до влади у 2015 році, ініціював повторне розслідування трагедії, оскільки в країні досі обговорюють численні теорії катастрофи президентського літака, у тому числі версію теракту.

Syla.news

396 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up