Що читали пірати триста років тому

Американські археологи виявили в гарматі піратського корабля обривки книг 18 століття.

Уривки напівзогнилого паперу були знайдені в затворі гармати з корабля “Помста королеви Анни”, який належав пірату Едварду Тічу на прізвисько Чорна борода, пише nv.ua з посиланням на Science Alert.

Дослідники з Департаменту природних і культурних багатств Північної Кароліни підкреслюють, що це – чудова знахідка, оскільки папір вкрай рідко зберігається після корабельної аварії – і ніколи не було зафіксовано, щоб він зберігся після корабельної аварії 300 років тому.

Археологи вивчали металеву частину гармати з корабля “Помста королеви Анни”, а коли витягли затвор, знайшли всередині 16 невеликих фрагментів паперу. Ці уривки були дуже тонкими, і для того, щоб зрозуміти, який текст на них надруковано, вченим знадобилося кілька місяців.

Читати також:  Факт дня. Про книгу "Москва-Пєтушкі" та ціну горілки.

Спочатку вчені змогли прочитати лише кілька слів, серед яких були “атом” і “Хіло”. Останнє слово було набрано дуже характерним курсивом, і судячи з усього, вказувало на назву місця – так називалися, наприклад, місто на Гаваях і поселення в Перу. Але гавайське місто було засноване через 60 років після аварії корабля “Помста королеви Анни”.

Виявилося, що знайдені на кораблі Чорної Бороди папери були залишками праці “Подорож до Південного моря і навколо світу”, яка вперше була видана в 1712 році і в якій, зокрема, описувалася подорож до берегів Південної Америки. Подібні книги були досить популярні в 18 столітті. За словами дослідників, в книзі розповідається про реальний досвід автора Едварда Кука на борту корабля Герцогиня, одного з двох кораблів під командуванням капітана Вудеса Роджера – англійської капера.

Читати також:  У Львові відбудеться презентація книги "Говори правильно"

До речі, вчені припускають, що книгу могли засунути в пушку з помсти. Річ в тому, що пірат Вудес Роджерс поступив на службу британській короні, став губернатором Багамських островів і почав боротьбу з піратами в Карибському морі.

Що ж стосується того, як книга виявилася на борту корабля “Помста королеви Анни” і кому вона належала – ці питання, ймовірно, швидше за все, залишаться без відповіді. Проте, це важлива частина археологічних доказів наявності книг на вітрильних судах в 18 столітті.

Syla.news

500 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up