Традиції Різдва: львівський Дідух

Кожного року перед початком Різдвяних свят на головних площах міст встановлюють символічного Дідуха. У Львові цей різдвяний атрибут можна побачити на площі Яворського.

В українських традиціях Дідух завжди був символом урожаю, сімейного затишку та злагоди. Його виготовляли з соломи, формуючи кілька пучечків, кожен з яких окремо обплітали соломинками чи обв’язували кольоровими нитками.

Потім такі дольки-пучечки складали докупи й обкручували стрічками, формуючи пишний сніп. Колосся зверху обрамлялося кольоровим стрічками або засушеними польовими квітами.

Для львів’ян цей оберіг має особливе значення, адже є символом України та її добробуту.

У кожного господаря Дідух відрізнявся як способом плетіння, так і виглядом. Це міг бути плетений, сформований у вигляді дерева чи просто зв’язаний у сніп жмут соломи. Львівський Дідух – це дерево, висотою понад три метри, прикрашене кольоровими стрічками.

Дідух – не просто символ Різдва. Для тих, хто приїхав зі сходу України, він є символом миру та спокою.

Як розповіли в управлінні культури ЛМР, його виготовили майстри Шевченківського гаю на чолі із майстром Миколою Городником. Натомість конструкція, на якій він стоїть, – минулорічна.

Syla.news

790 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up