У Львові презентували сайт для незрячих людей

У вівторок, 26 жовтня, “Українська спілка інвалідів – УСІ” презентувала перший в Україні веб-проект для людей з вадами зору.

Це вже не перший проект, який успішно реалізовує ВГО “Українська спілка інвалідів”. Раніше вони презенутвали спеціальне обладнання для незрячих дітей, які навчаються у звичайних школах.

Як розповіла керівниця проекту Оксана Потимко, створення  веб-сторінки значно полегшить користування інтернетом людям із вадами зору.

Особливістю сайту є те, що він підходить для людей як з повною, так і з частковою втратою зору. Користувачі матимуть можливість змінювати фоновий режим,  збільшувати та зменштувати розмір шрифту, прослухати текстовий супровід візуальних об’єктів.

Читати також:  У Львові збираються оголосити конкурс перевізників та штрафувати порушників

Горідстю вважають категорію “бібліотека”, у якій розміщені підручники в форматі DAISY.

“Редагувати книгу в брайлі дуже складно. Для цього потрібно мати спеціальні програми, які є дорогі, потрібно досконало володіти шрифтом брайля”, – розповідає Оксана Потимко. На редагування однієї книги потрібно від від одного до трьох місяців, тому готові книжки є на сайті. Маючи спеціальний принтер, їх можна роздрукувати.

Читати також:  "Темна сторона" вуличних музикантів Львова

Корисним додатком сайту є розділ “аудіодискрипція” – озвучення мультфільмів для дітей, зокрема, усі 26 серій казки “Лис Микита”.

Веб-сторінка була розроблена спільно із управлінням інформаційних технологій Львівської міської ради. Загальна сума коштів, витрачених на реалізацію – близько 200 тисяч гривень.

Syla.news

304 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up