Єврокомісія планує застосувати санкції проти Польщі

Причиною дисциплінарного процесу стала суперечлива судова реформа. Це може призвести до втрати країною права голосу в Євросоюзі.

Європейська Комісія (ЄК) в середу, 20 грудня, розпочала дисциплінарну процедуру проти Польщі через суперечливу судову реформу, яка втілюється у життя в країні. В результаті цього безпрецедентного кроку, до якого раніше ЄС ще ніколи не вдавався у своїй історії, Польща може бути позбавлена права голосу в ЄС.

“З важким серцем ми вирішили ініціювати початок застосування пункту 1-го статті 7-ї (Договору про ЄС. – Ред.). Але факти не залишають нам вибору”, – заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс. Він зазначив, що 13 законів, які були ухвалені в Польщі за останні два роки, створили ситуацію, коли уряд країни “може систематично, політично вмотивовано втручатися у формування, повноваження, адміністрування та функціонування” судових органів влади в Польщі.

Читати також:  Євросоюз погодився відстрочити "брекзіт» до 31 січня

Тепер країни-члени ЄС можуть більшістю в дві третини голосів визначити, чи становлять дії Польщі “очевидну загрозу серйозного порушення” основних принципів ЄС. Стаття 7-ма договору про ЄС також передбачає застосування крайньої міри щодо клаїни-члена блоку за порушення європейських принципів – позбавлення її права голосу в Європейській раді. Проте таке рішення потребує одностайної підтримки з боку країн-членів ЄС. Враховуючи це, такий сценарій на сьогодні виглядає малоймовірним, оскільки раніше уряд Угорщини заявляв, що у разі такого голосування він заветує це рішення.

В правлячій партії Польщі “Право і справедливість” у відповідь на рішення ЄК вже заявили, що дії Брюсселя є політично мотивованими. Міністр юстиції Збігнєв Зьобро пообіцяв, що, попри заходи ЄС, країна продовжить реформувати свою судову систему, передає агенція AP.

Читати також:  США готують "найбільший пакет санкцій" проти Північної Кореї

Єврокомісія та влада Польщі перебувають в конфлікті з початку 2016 року. Тоді вперше в історії ЄС Брюссель запустив процес перевірки відповідності країни-члена принципу верховенства права, дотримання якого є передумовою членства. Підставою перевірки стала реформа конституційного суду в Польщі – на той час єдиного верховного органу влади, непідконтрольного націонал-консервативній партії “Право і справедливість”.

Продовженням суперечливої реформи у липні 2017 року стало уповноваження міністра юстиції Польщі визначати голів місцевих судів. Єврокомісія надіслала Варшаві свої зауваження щодо реформи, однак Варшава відкинула претензії Брюсселя як втручання у свої внутрішні справи. 15 листопада Європарламент ухвалив резолюцію, в якій наголосив, що ситуація в Польщі свідчить про “чітку загрозу серйозного порушення” європейських цінностей, включаючи принцип верховенства права.

Syla.news

312 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up