Розкопки старого Львова: цікаві знахідки та прогнози археологів на 2018 рік

Ворота Високого замку XIV ст., керамічний посуд XIII ст., поховання та ексклюзивний колодязь: про це розповіли на прес-конференції у Львові.

У 2017 році археологічні роботи проводились в історичному центрі Львова.

Дослідження на території парку Високий замок відбувались на кількох ділянках, які планують відвести під будівництво канатної дороги. В ході досліджень в одній із траншей було знайдено фрагменти керамічного посуду XIII ст. та кілька уламків ліпної кераміки періоду енеоліту.

Читати також:  Бойові прапори від міста до міста. Львів підтримав «Велику українську ходу»

Неподалік археологи виявили фрагмент цегляної стіни, ймовірно, від захаби (в’їзної частини) замку. Експерти запевнили, що це мур XIV століття. Найраніші матеріали представлені княжою добою – ХІІІ ст.

На площі Звенигородській, 4, посеред решток забудови XVI-XIX, археологи розкопали три дерев’яні конструкції: колодязь ХІХ ст; дерев’яний водогін цього ж часу; та колодязь XVII–XVIII ст.

Читати також:  Як розпочався "Відкритий кубок Львова з футболу". Фото

На території сучасного ринку “Вернісаж”, де колись стояв замок Лева (Низький замок) було знайдено фрагменти мурів, два з яких пов’язані з Низьким замком, а решта – залишки будинку ХІХ ст.

Олег Осальчук, директор науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба», зазначив, що 2017-й рік дасть можливість “переосмислити” деякі періоди розвитку Львова.

Syla.news

753 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up