У цьому році загинули 65 журналістів через свою професійну діяльність

За даними міжнародної правозахисної організації Репортери без кордонів, у 2017 році найнебезпечнішими державами для журналістів у 2017 році були визнані Сирія, Мексика, Афганістан, Ірак та Філіппіни.

Репортери без кордонів з 2012 року називають Сирію найнебезпечнішою для працівників ЗМІ країною світу, повідомляє DW.

Загалом за період від 1 січня до 1 грудня 2017 року у зв’язку зі своєю журналістською діяльністю загинули щонайменше 65 працівників ЗМІ.

Серед загиблих 55 чоловіків і десять жінок. Майже половина з цих журналістів загинули в країнах, де немає збройних конфліктів.

Читати також:  Доба в ООС: поранено 5 військовослужбовців

Україна у звіті Репортерів без кордонів згадується в контексті викрадень двох працівників ЗМІ на окупованих територіях Донбасу. Йдеться про Станіслава Асєєва та блогера Едуарда Неделяєва. За даними організації, Неделяєва “суд” самопроголошеної “ЛНР” влітку засудив до 14 років ув’язнення за проукраїнську позицію.

Бойовики на Донбасі “розглядають небагатьох критично налаштованих журналістів, які ще не втекли, як шпигунів”, констатують Репортери без кордонів.

Читати також:  АТО: шість обстрілів позицій ЗСУ, одного військового поранено

За даними організації, на початку збройного конфлікту у 2014 році на Донбасі було викрадено понад 30 журналістів. Той факт, що цьогоріч там викрадено двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим фактом, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.

Syla.news

341 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up