Аналітика подій минулого тижня

“Чесні” декларації, Путін, Смоленська катастрофа та багато іншого…

Політик, засновник благодійного фонду та лідер партії “Сила людей”, Віталій Ковтун підбив підсумки тижня, який минув.

Політична апатія

Соцопитування показують, що 60% українців не цікавляться політикою. Мабуть, настав час, щоби трохи перепочити. Українці емоційно виснажені революцією, майданом, анексією Криму і агресією північного сусіда на сході. Тому політизація людей, особливо молодих, є такою низькою. Звісно, є ризики, що аполітичне суспільство не проконтролює ті перетворення, які мали б відбутися в його інтересах. Проте варто зауважити, що в більшості європейських країн громадяни не цікавляться політикою. Разом з тим нам потрібно розуміти, що від нашої активності залежить майбутнє нашої країни і її суспільно-політичний розвиток. Нинішня апатія до всього політичного – це результат розчарування людей, які очікували динамічних позитивних змін, виходячи на протести на майдан.

Проте не варто перебільшувати факт апатії людей. Тим паче, що наразі не маємо активного політичного передвиборчого сезону, а коли виборча кампанія увійде в гарячу фазу і боротьбу за голоси виборців, то, очевидно, ситуація зміниться і статистика також.

А загалом українцям не обов’язково знати прізвища політиків, важливіше розуміти, що будівництво суб’єктної міцної країни відбувається, все інше – то вже другорядне.

Читати також:  Українські тенісистки встановили цікавий рекорд на "Australian open"

Інша справа, що багато людей керуються емоціями на виборах. А їх апатія до політичних процесів може бути гарним фоном для різних маніпуляцій та експериментів з боку влади. Про це не слід забувати.

Бюджет

На диво бюджет України прийнято завчасно, а не в передноворічну ніч. Стосовно дохідних статей і його збалансованості: ми вкотре маємо витрати більші, ніж доходи і дефіцит у більш ніж 80 мільярдів. Окрім того, ще питання, як забезпечити ту дохідну частину? А на загал цей бюджет нічим особливим не відрізняється від цьогорічного, тому якогось економічного прориву не варто очікувати. Загальна зорієнтованість на ріст економіки 3-4%. Як на мене, занижені показники інфляції. На достатньо хорошому рівні фінансування армії, проте інакше бути й не може.

Жодної ейфорії, маємо бюджет, який відображає той економічний стан, в якому ми перебуваємо.

Путін про Смоленську катастрофу

Президент РФ Володимир Путін під час щорічної прес-конференції назвав “нісенітницею” версію про причетність Росії до катастрофи Ту-154 під Смоленськом в 2010 році, натякнувши, що вибухівку у літак могли закласти у Варшаві. Це ще один серйозний міжнародний ляпас Путіна, який лише посилить напругу між двома державами.

Читати також:  У Львові відкрили площу імені польського дисидента Яцека Куроня 

В Польщі є запит на праві сили і прихід до влади Правих сил означає, що такого роду висловлювання вестимуть до дипломатичної війни. Водночас треба розуміти, що така поведінка викликає певного роду підозри щодо причетності російських спецслужб до цієї трагедії. І навіть, якщо «російського сліду» в трагедії нема, то такі гострі висловлювання привертають увагу і змушують сумніватися.

Проте така манера грубих висловлювань притаманна президенту Росії. Політика Польщі останнім часом також є досить радикалізована, тому відповідь буде однозначно.

Про «чесні» декларації

Генпрокуратура України не встановила порушень у деклараціях Ляшка, Хомутинніка та інших депутатів. На жаль, не бачу прозорості перевірок і очевидно, що навколо цих перевірок більше політики, ніж реального бажання прозоро перевірити ті декларації. Я не вірю, що перевірки декларацій депутатів дійдуть до якихось логічних завершень, будуть відкриті кримінальні справи, а обман покараний. Маємо чергову картинку, яку з часом замінять на іншу.

Віталій Ковтун для Syla.news

6437 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up