Чи знають українці свої права та обов’язки?

Фонд “Демократичної ініціативи” імені Ілька Кучеріва та фірма “Ukrainian sociology service” оприлюднили результати соціологічного дослідження.

Акція відбулась у рамках регіонального туру “День прав людини у вашому місті”, який уже побував у Чернігові. На черзі – Одеса, Харків, Дніпро, Маріуполь.

Як свідчать дані, 78% українців вважають право на життя найважливішим правом людини. Наступним є право на соціальне забезпечення, третє – на справедливий суд.

У п’ятірку цінностей опитаних українців увійшли: свобода, безпека, справедливість, гідність, рівність та вільний розвиток особистості.

На запитання, чи готові українці відмовитись від прав та свобод взамін на матеріальні блага, третина сказала, що готові, третина вважає забезпечення права найвищим благом, а третина взагалі не змогла відповісти. Як запевнила Наталя Малих, на такі рішення вплив мають регіональні особливості людей.

Чи вплинули події майдану на ставлення людей до прав і, власне, якість забезпечення цих прав? Лише 3-4% помітили поліпшення, 33% вважають, що ситуація погіршилась, 28% – не змінилось і 30% запевнили, що “десь покращилась, десь погіршилась”.

За останні кілька років 47% респондентів України стикались з проблемою порушення прав, 39% зуміли уникнути неприємних ситуації. У західних регіонах України 53% мешканців заявили про відсутність порушень прав.

В Україні найвищий рівень довіри людей має судова система – 24,6%, поліція – 20%, – розповіли організатори акції. Найнижчий рівень довіри – до європейського суду з прав людини.

На запитання, куди б українці звернулись у разі порушень прав, 28,7 % відповіли, що до ЗМІ, друге місце посів суд (24%), третє місце (21,1%) – до родичів. Втім найбільший рівень довіри населення отримали працівники поліції.

Ситуація у західному регіоні країни має певні відмінності. Тут люди більше довіряють родичам та знайомим, аніж відповідним органам у справах захисту прав.

На те, як українці ставляться до власних прав та свобод, впливає чимало факторів. У західному регіоні люди більше орієнтуються на європу і тамтешній рівень життя, але питання дискримінації у різних формах її прояву залишається гострим. Зовсім інша ситуація із сходом та півднем України – там люди виявились толерантнішими. Для забезпечення прав та свобод є найвищою цінністю.

Syla.news

428 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up