НБУ спростив порядок ввезення готівкової іноземної валюти в Україну

Національний банк України (НБУ) спростив порядок ввезення резидентами в Україну іноземної валюти у готівковій формі.Також регулятор вніс зміни щодо порядку її вивезення.

Відповідні зміни набувають чинності з 14 грудня, повідомляє nv.ua. “Українці зможуть ввозити таку суму без підтвердних документів, тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі”, – йдеться в повідомленні НБУ.

На сьогодні фізичні особи-українці можуть ввозити в Україну готівку на суму понад €10 тис. за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі. При цьому раніше потрібно було надавати документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у фінансових установах, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою.

Водночас НБУ уточнив, що вивезення за межі України фізособами-резидентами готівки в сумі понад €10 тис. в еквіваленті здійснюється “за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції)”.

Читати також:  Нацбанк пояснив, чому долар піднявся з 2 гривень до 26 за останні 22 роки

Також НБУ зберіг вимогу до обов’язкового продажу валютних надходжень в Україну на користь юридичних осіб на рівні 50%, до якого її було знижено у квітні цього року.

Syla.news

164 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up