“Душу українського шістдесятництва” показали у Львові

 Відчути дух українського шістдесятництва можна не лише з підручників історії, а й через картини однієї із яскравих його представниць: у Львові триває виставка картин Алли Горської.

Тодішні умови для митців були вкрай неспокійними. За будь-який прояв націоналізму – переслідування та репресії. Але навіть такі часи знайшли своє відображення у літературі, а особливо – мистецтві.

У картинах Алли Горської є не лише естетична красай витонченість, у них передано дух того буремного часу.

Читати також:  Понад 7 тисяч школярів вакцинували у Львові від початку року

Кожна з картин має незвичне доповнення – уривки листів Алли Горської до рідних та друзів.

До експозиції увійшло  понад 30 творів, створених у 60-х роках, повідомили органзіатори виставки на своїй сторінці у Facebok. Серед них портрети видатних діячів української культури: Т. Шевченка, Б. Антоненка-Давидовича, А. Петрицького; роботи, присвячені сучасникам Горської: В. Стусу, І. Світличному, І. Драчу, В.Симоненку; ескізи до художнього оформлення вистав «Ніж у сонці», «Правда й кривда», «Отак загинув Гуска»; ескіз обкладинки збірки поезій Л. Костенко «Зоряний інтеграл».

Виставка проходить у НМЛ ім. Андрея Шептицького, що на вулиці Драгоманова, 42, і  триватиме до 21 січня.

Читати також:  Як львів'яни святкують день святого Валентина? (Коментарі)

Syla.news

369 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up