Парламент ухвалив закон про запобігання та протидію домашньому насильству

Верховна Рада України на пленарному засіданні 7 грудня 2017 року прийняла законопроект №5294 “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.

Документ підтримали 237 народних депутатів, передає інформаційне управління Апарату Верховної Ради України . Зокрема, закон визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у даній сфері, спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих від домашнього насильства.

Під поняттям “домашнє насильство” визначені діяння (або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства, які відбуваються в сім’ї, в межах місця проживання або між родичами, а також між колишнім або нинішнім подружжям, або між тими, хто спільно проживають або проживали однією сім’єю, але не перебували у родинних стосунках чи шлюбі між собою.

Читати також:  ВР відкликала законопроект про антикорупційний суд

Законом також визначено поняття «сексуальне насильство» – форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

Читати також:  АТО: Україна втратила ще одного захисника

Закон визначає систему заходів протидії домашньому насильству, які здійснюють органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Документ також визначає поняття “психологічне насильство”. Дія закону поширюється на подружжя, колишнє і майбутнє подружжя, співмешканців, родичів і т. д.

Syla.news

674 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up