Ващиковський: Польща довго проявляла “ангельське” терпіння до України

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що у відносинах Польщі з Україною немає великого напруження, одночасно підкресливши, що у теперішньому загостренні винна виключно українська сторона, котра два роки «зловживала ангельським терпінням» поляків.

Про це він розповів в інтерв’ю газеті Polska The Times опублікованому у понеділок, повідомляє zik.ua.

«Впродовж двох останніх років ми підставляли другу щоку. Україна ж множила проблеми співпраці. Все почалося від заборони візиту мера Перемишля і відкликання дозволу на ексгумацію. До цього додалися дивні заяви про історію… Ми демонстрували ангельське терпіння відносно Києва, намагалися діяти конструктивно. Але впродовж двох років на наші пропозиції бракувало відповіді або була негативна реакція. У певний момент ми мусили на це відреагувати. Але і так ми робимо це значно м’якіше, ніж інші. На приклад Угорщина», – зазначив Ващиковський.

Польський міністр, підкреслив, що «політичні, військові та економічні зв’язки між Польщею та Україною розвиваються без жодних проблем».

«Насправді великої напруженості немає, проте деякі справи необхідно владнати. Хіба що ми повернемося до дипломатії Сікорського (Радослава Сікорського, колишнього міністра закордонних справ Польщі – ред.) і Туска (Дональда Туска, екс-прем’єра Польщі, голови Європейської ради – ред.), яка полягала на тому, щоб нічого не робити і поширювати лозунги в стилі «більше Європи», – підкреслив міністр.

В своєму інтерв’ю Ващиковський також розкритикував позицію української сторони, щодо формату переговорів про Донбас.

«На мою думку українці помилково вирішили, що потрібно поставити всього лише на «нормандський формат», тобто спиратися на співпрацю з Німеччиною і Францією… Ми пропонуємо повернення до ширшого формату, наприклад «женевського», який включає США. Але американці в цьому не зацікавлені. У свою чергу Німеччина і Франція переконують Київ, що «мінський формат» таки буде ефективним», – зазначив глава МЗС Польщі.

Syla.news

45 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up