Оприлюднено “План гуманітарного реагування” від ООН для України

В ООН назвали число українців, які постраждали в результаті конфлікту на Донбасі, за рік удвічі зросла кількість тих, хто гостро потребує продуктів харчування. За час конфлікту на Донбасі загинули більше 2 тисячі 500 цивільних осіб, а ще 9 тисяч отримали поранення.

“4,4 млн українців постраждали в результаті конфлікту на Донбасі. 3,4 млн потребують допомоги. План, який ми запускаємо сьогодні, охопить 2,3 млн людей, які проживають як на підконтрольній, так і на непідконтрольної території”, – сказав гуманітарний координатор системи ООН в Україні Ніл Уокер, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, це не є нормою. “Ми намагаємося вирішити гуманітарні питання. Сьогодні ми просимо світове суспільство надати 187 млн доларів допомоги. Нам потрібна буде підтримка всього народу України. Ми всі підтримаємо українців, постраждалих від конфлікту”, – додав він. Так, в плані гуманітарного реагування вказані пріоритети гуманітарних організацій у наданні допомоги найбільш незахищеним верствам населення та діяльності щодо покриття цих критичних гуманітарних потреб.

За словами Вокера, приблизно 1 млн літніх жителів Донбасу потребують термінової допомоги. “Важко уявити, в якій ситуації опиняться люди, якщо залишаться без водопостачання та електропостачання. За один рік удвічі зросла кількість людей, які мають потребу в їжі. У минулому році таких людей було 600 тис. Зараз вдвічі більше. Люди на сході просто позбавлені продуктів харчування”, – повідомив Вокер.  Він також зазначив, що близько 1 млн осіб щомісячно перетинають лінію розмежування.

“Україна посідає третє місце в світі за кількістю загиблих в результаті вибуху мін”, – додав Вокер.

“У той час, як сторонам конфлікту не вдається дотримуватися різних угод про припинення вогню, з квітня 2014 року загинуло більше 2 тисячі 500 цивільних осіб, а ще 9 тисяч отримали поранення”, – йдеться у звіті.

Як зазначається, уздовж “лінії розмежування” щодня реєструється “у середньому 40 збройних зіткнень”.

“До 200 тисяч осіб, які проживають в 5-кілометровій зоні вздовж “лінії розмежування” на підконтрольній уряду території, регулярно бачать поранення або втрачають близьких або сусідів, пошкодження майна та систематично мають перешкоди у доступі до основних послуг”, – сказано у звіті.

За даними ООН, станом на вересень, з початку АТО на Донбасі загинули 10,2 тис. осіб.

Syla.news

79 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up