У Львові обрали три найкращі урбаністичні проекти

Нещодавно у межах українсько-німецької конференції з міського розвитку, яка цього річ вперше відбулась у Львові, визначали найкращі урбаністичні проекти. Першу премію отримав проект з Одеси «Змінюючи місця».

Про це розповів “Zaxid.net”.  Українсько-німецько конференція, у межах якої вручають Лейпцизьку премію, відбувається вдруге. У 2016 році вона пройшла в Києві, а цьогоріч – вперше у Львові.

Під час конференції відбулось вручення Лейпцизької премії інтегрованого розвитку міст в Україні. Як розповів член журі конкурсу архітектор Антон Коломейцев, цьогоріч на здобуття премії претендували 45 проектів з 31 міста. Основними критеріями вибору переможців були партиципація – залучення мешканців до міських ініціатив, екологічна збалансованість та креативність.

Першу премію отримав проект з Одеси «Змінюючи місця», у межах якого в місті облаштовують громадські простори.

Друге місце посів проект реконструкції центральної площі у невеликому місті Іллінці Вінницької області, де замість площі з пам’ятником Леніну облаштували зручний громадський простір.

Третім став херсонський проект перетворення закинутого цеху на арт-платформу «Турбіна», а двору цеху – на «Urban Сад».

Усі три проекти отримають по 10 тис. євро премії для подальшого розвитку, а їхні автори поїдуть до Німеччини для знайомства з досвідом міського планування.

Крім того, організатори відзначили ще п’ять проектів, автор яких також візьмуть участь у поїздці до Німеччини.

Відзнаки отримали харківський освітній проект «Харківська архітектурна школа», проект реконструкції Контрактової площі в Києві «Київська вітальня», проект покращення дворів з Івано-Франківська «Фестиваль франківських дворів», проект облаштування парку в промислових районах Харкова «РазомПарк» та проект львівських урбаністів «Спільнокошт озеленення», у межах якого в місті висадили близько 200 дерев.

Додамо, що у 2016 році першу премію отримав львівський проект «Майстерня міста», другим був громадський ресторан Urban Space 100 з Івано-Франківська, третім – проект «Стратегія культурної ревіталізації Славутича».

Крім того, у межах цьогорічної конференції презентували новостворену мережу міст, що складається з Києва, Львова, Харкова, Миколаєва, Ляйпціга, Нюрнберга, Оснабрюка, Гайдельберга. Міста-учасники мережіобмінюватимуться досвідом у сфері містобудування та разом реалізовуватимуть урбаністичні проекти.

Syla.news

79 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up