Україна приєдналась до конвенції Пан-Євро-Мед

Приєднання до Конвенції сприяє збільшенню експортного потенціалу.

України Президент України Петро Порошенко підписав Закон України “Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження” (Пан-Євро-Мед). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на АП.

Відповідний закон Верховна Рада прийняла 8 листопада цього року.

“Приєднання до Конвенції сприятиме спрощенню умов торгівлі та збільшенню використання експортного потенціалу України, посилить торговельні зв’язки та економічну інтеграцію з Євросоюзом”, – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що прийняття даного закону передбачено положеннями Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Процес приєднання до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження був початий в 2016 році.

“Конвенція встановлює ідентичні положення про походження товарів, якими торгують держави за укладеними договорами про вільну торгівлю та передбачає можливість діагональної кумуляції, тобто дає можливість країнам-учасницям використовувати сировину і комплектуючі один одного, а не тільки національні при збереженні преференційних умов торгівлі”, – додали в АП.

Учасниками Конвенції на сьогодні є 24 сторони, 6 з яких вже мають угоди про вільну торгівлю з Україною (ЄС, ЄАВТ, Чорногорія, Македонія, Молдова, Грузія). Ще з двома державами – Туреччиною та Ізраїлем, тривають переговори про вільну торгівлю.

У АП наголосили, що наступним кроком для повноцінного використання переваг Конвенції є внесення змін у відповідні діючі угоди про вільну торгівлю в частині заміни протоколів правил походження товарів.

Петро Порошенко вніс у парламент законопроект про приєднання України до Регіональної конвенції про Пан-Євро-Мед 12 жовтня 2017 року.

Syla.news

71 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up