Рак шийки матки можна попередити!

Сьогодні відбулась прес-кнференція щодо проблеми онкологічних захворюваннь у жінок.

Захід відбувся у конференц-залі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Як розповіли учасники науково-практичної конференції, в Україні спостерігається тенденція до зростання даної захворюваності, оскільки більшість жінок відмовляється від первинного обстеження, під час якого можна виявити проблему на початковій стадії. У медицині таке обстеження має назву скринінг.

Чому тема є актуальною – пояснює лікар-онколог Світлана Струк.

Найпоширенішими причинами відмови від участі в програмах скринінгу лікар-онколог Світлана Струк назвала відсутність вільного часу, відсутність підозр про можливе захворювання, культурні та релігійні причини, низьку інформованість про хворобу та некомфортне обстеження.

Читати також:  Розклад богослужінь Страсного тижня у Львові

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак повдомила, що з метою поліпшення якості обстежень у Львові та чотиртох обласних центрах Львівщини було відкрито нові скрінінгові центри. Загальна сума витрачених коштів склала 10 мільйонів гривень.

За даними статистики, які оприлюднили під час конференції, середній вік жінок, у яких найчастіше діагностують захворювання – 50 років.

За останні 9 місяців 2016-2017 року, як розповіла лікар Світлана Струк,  до фахівців звернулось близько 700 тисяч пацієнток. З них 117 виявились захворюванням п’ятого типу і 184 – четвертого.

Читати також:  "Вибори "П" про емоції людей та закінчення виборів, "Народ говорить"

Найбільша кількість пацієнток, станом на 2017 рік,у яких виявлено рак шийки матки, проживають у Дрогобицькому районі (12 осіб), Жовківському (8 осіб), Пустомитівському (9 осіб).

Лікарі також додали, що рак шийки матки не є перешкодою народити здорову дитину, якщо вчасно звернутись до фахівців.

Syla.news

359 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up