Рак шийки матки можна попередити!

Сьогодні відбулась прес-кнференція щодо проблеми онкологічних захворюваннь у жінок.

Захід відбувся у конференц-залі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Як розповіли учасники науково-практичної конференції, в Україні спостерігається тенденція до зростання даної захворюваності, оскільки більшість жінок відмовляється від первинного обстеження, під час якого можна виявити проблему на початковій стадії. У медицині таке обстеження має назву скринінг.

Чому тема є актуальною – пояснює лікар-онколог Світлана Струк.

Найпоширенішими причинами відмови від участі в програмах скринінгу лікар-онколог Світлана Струк назвала відсутність вільного часу, відсутність підозр про можливе захворювання, культурні та релігійні причини, низьку інформованість про хворобу та некомфортне обстеження.

Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак повдомила, що з метою поліпшення якості обстежень у Львові та чотиртох обласних центрах Львівщини було відкрито нові скрінінгові центри. Загальна сума витрачених коштів склала 10 мільйонів гривень.

За даними статистики, які оприлюднили під час конференції, середній вік жінок, у яких найчастіше діагностують захворювання – 50 років.

За останні 9 місяців 2016-2017 року, як розповіла лікар Світлана Струк,  до фахівців звернулось близько 700 тисяч пацієнток. З них 117 виявились захворюванням п’ятого типу і 184 – четвертого.

Найбільша кількість пацієнток, станом на 2017 рік,у яких виявлено рак шийки матки, проживають у Дрогобицькому районі (12 осіб), Жовківському (8 осіб), Пустомитівському (9 осіб).

Лікарі також додали, що рак шийки матки не є перешкодою народити здорову дитину, якщо вчасно звернутись до фахівців.

Syla.news

58 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up