Підсумки тижня, що минув

Вакарчук – президент, конфлікт антикорупційних інституцій, Донбас, доля “скіфського золота” та інше…

Політик, засновник благодійного фонду та лідер партії “Сила людей”, Віталій Ковтун підбив підсумки тижня, який минув.

Конфлікт антикорупційних інституцій
Затяжний конфлікт між Національним антикорупційним бюро та Національним агентством з питань запобігання корупції набув масового розголосу. Мабуть, можемо сподіватися, що кругова порука у вищих ешелонах влади починає відходити у минуле. А боротьба НАБУ та НАЗК, навіть маючи політичний підтекст та особистісні конфлікти, однаково де-факто є корисною, адже свідчить про те, що ці інституції претендують на суб’єктність та автономність.
Інша сторона медалі, вже негативна – це предмет конфлікту між двома антикорупційними структурами. Юридична процесуальна відповідність – це для обох структур зараз великий тест. Наскільки правильно виходитимуть із ситуації, чи дійде до суду, чи буде когось звільнено… Важливо, щоб звинувачення тягли за собою певний наслідок.
В нас є три гілки влади: виконавча, законодавча та судова. За роки незалежності ніколи суд не відстоював свої інтереси, як самостійна, суб’єктна інституція. І те, що зараз такі відстоювання відбуваються в НАБУ, свідчить про відстоювання суб’єктності. Так, їх можна критикувати за некомпетентність у слідчих діях.
Проте це не просто конфлікт НАБУ та НАЗК, тут варто дивитись на те, хто і як виконує свою роботу.
Донбас
Очевидно, що відбуваються внутрішні перетрубації та боротьба російських спецслужб за сфери впливу. Зрештою не все однозначно і не все нам відомо. Проте виглядає так, що взято курс на новий сценарій розвитку подій. Який це курс – ми побачимо з часом. Цілком можливо, що на фініші цього нового сценарію буде завершено цю гібридну війну. Не виключено, що відбувається зачистка лідерів для подальшого розв’язання конфлікту.
З точки зору наближення президентських виборів в Україні не варто відкидати сценарій так званого переможця. Хто, грубо кажучи, домовиться і вирішить питання війни на Донбасі? Це стало би величезним електоральним бонусом, адже вся країна втомилася від війни і хоче миру. Реалізація такого сценарію теж виглядає логічною. Кожен із кандидатів буде зацікавлений у тому, аби вирішити військовий конфлікт на Донбасі.
Доля “скіфського золота”
“Скіфське золото”, вивезене 2014-го із тоді ще українського Криму на виставку у Нідерланди, досі не повернули ані Києву, ані Криму. Адже ухвала амстердамського суду передати “скіфське золото” Україні викликала обурення в Мінкульті РФ, отож слід очікувати на апеляцію та продовження боротьби.
Україні потрібно відстоювати свої інтереси, беручи до уваги і політичний, і культурологічний підтекст. Очевидно, що є сили, які не хочуть, аби “скіфське золото” передали Україні, і це може бути не лише Росія. Але потрібно розуміти, що наші інтереси – це наша робота. І не варто на щось сподіватися, а просто виконувати свою роботу. І це мають робити українські дипломати. Для них це тест на спроможність. Так, Росія – це «машина», яка діє на глобальному рівні. Але ж маємо використовувати свої інструменти та аргументи у відстоюванні своїх інтересів.
Яким буде рішення Нідерландів, зокрема, залежатиме й від того, наскільки добре українська сторона розставить акценти.
Знову критика
Немає практичних результатів боротьби з корупцією в Україні. Про це заявив єврокомісар з питань європейської політики Йоганнес Ган. Зокрема, єврокомісар розкритикував відсутність наслідків за перевіркою декларацій. І цілковито мав право на таку критику за те, що Україна не дуже добре справляється із домашнім завданням, яке поставила європейська спільнота для нас на заміну їх підтримки України в боротьбі за незалежність та суб’єктність.
Водночас, справа не в тому, що сказав єврокомісар. Адже нам так чи інакше потрібно вирішувати багато проблем. І в нас є напрацювання і зміни. І в плані дерегуляції, і покращення клімату для ведення бізнесу. Ще декілька років тому статистика по сплаті податків була такою, що Україна займала чи не передостаннє місце в світі, а на сьогодні Україна піднялась на 43 місце у світовому рейтингу по сплаті податків. Це великий стрибок.
Не потрібно сприймати слова єврокомісара, як зовнішню оцінку. Його слова повинні бути стимулом, аби рухатися вперед. Зміни, яких ми прагнемо, потрібні насамперед нам, а не європейській спільноті. Це зміни в нашій країні, в якій ми хочемо себе комфортно відчувати.
Вакарчук – президент
Згідно з результатами соціологічних  досліджень, одним з найбільш рейтингових потенційних кандидатів у президенти України є музикант Святослав Вакарчук. Це свідчить про те, що наше суспільство потребує такої собі третьої сили і оновлення нашого політикуму. Лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук з результатом в 12,3% посів третє місце. Люди розчарувалися в українському класичному політикумі.
Ця тенденція не є чимось новим, так відбувалося по всьому світу. 40-вим президентом США став актор Рональд Рейган.
Ця тенденція зміни політикуму і політичної еліти відбувається повсюдно. І це логічний розвиток, тому що міняються соціально-економічні відносини у світі в глобальному масштабі. Тому потрібна нова еліта, яка б керувалася новими підходами в економічних процесах. Ми в стадії переходу індустріального економічного розвитку в постіндустріальний. Змінюється архітектура всієї економіки. Тому ці процеси непереборні.
Питання в тому, наскільки технологічно правильні інструменти будуть підібрані для того, щоб потенційний рейтинг трансформувався в реальні голоси. Це цікаво. Тому що маємо кандидатуру, яка  відрізняється від всього політичного класу.

Віталій Ковтун для Syla.news

6450 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up