Угорщина перейшла до блокування відносин України з НАТО

Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина перейшла до блокування співробітництва між Україною і НАТО.

За словами віце-прем’єра, Будапешт, користуючись тим, що в НАТО діє принцип консенсусу, блокує ефективний розвиток і виконання тих програм, які були заздалегідь заплановані між Україною і НАТО, повідомляє nv.ua.

“Україна стурбована ультимативною поведінкою Угорщини через невдоволення мовною статтею закону про освіту. Всі наші спроби вести діалог наражаються на неготовність до діалогу угорської сторони”, – цитує її слова Європейська правда.

Климпуш-Цинцадзе визнала, що терміновий візит до штаб-квартири Альянсу міністра освіти і науки Лілії Гриневич був викликаний саме цією проблемою.

Віце-прем’єр додала, що Київ має підтримку з боку секретаріату Альянсу, з іншими членами НАТО, які висловлювали стурбованість мовною нормою, почався діалог, і тільки Угорщина вибрала шлях блокування.

Читати також:  У президента РФ своє бачення історії України

“У штаб-квартирі це сприймається як неприйнятна поведінка, і Альянс сам зацікавлений в тому, щоб це питання було вирішене”, – стверджує вона.

25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами – державною, англійською, та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова. МЗС Угорщини подало скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв’язку з реформою освіти в Україні.

Читати також:  АТО: п'ять обстрілів позицій ЗСУ, двоє поранених

Особливо жорстку позицію щодо української реформи освіти зайняла Угорщина. Будапешт вважає, що закон обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сийярто вирішив ініціювати обговорення української реформи освіти на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС. Засідання Ради заплановано на 8 грудня 2017 року.

Пізніше глава представництва України при ЄС Микола Точицький заявив, що Угорщина не зможе підняти освітнє питання на сесії Ради асоціації Україна-ЄС без згоди Києва.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) розкритикувала українську реформу і схвалила рекомендації для України за підсумками термінових дебатів.

Syla.news

268 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up