Підсумки тижня, що минув

Біткойн, вбивство Окуєвої та Самарського, “Рюкзаки Авакова” та безвіз в ОАЕ…

Політик, засновник благодійного фонду та лідер партії “Сила людей”, Віталій Ковтун підбив підсумки тижня, який минув.

Про біткойн
Світ дуже динамічно змінюється. І якщо сьогодні курс електронної валюти біткойна досяг позначки сім тисяч доларів США за одиницю, то це прецедент, адже світова історія економіки раніше такого не знала. Тому можна стверджувати, що біткойн, як криптовалюта, відбувся.
А ось робити якісь прогнози щодо майбутнього біткойна складно. Є певні ознаки пірамідальності та розкручування, тому не варто мислити в напрямку важливості цієї валюти. Гадаю, що зараз штучно інформаційно розкручують біткойн, створюючи певний ажіотаж.
Тим не менше, в тій чи іншій формі криптовалюта, очевидно, розвиватиметься і далі, адже це цікава альтернатива для всієї банкової світової системи.
Зрештою, варто пам’ятати, що потрібні альтернативні канали для різних світових груп впливу з великими капіталами. Вони матимуть можливість обходити оподаткування різних національних урядів, отримавши такий альтернативний зручний інструмент для потоків нелегального капіталу. Якщо дивитись з цієї точки зору – то майбутнє у криптовалюти буде.
Вбивство Аміни Окуєвої
Вбивство Аміни Окуєвої – це приклад того, наскільки українські інституції здатні запобігати таким вбивствам. Аміна – особливий приклад активістки та військовослужбовця чеченського походження з принциповими політичними поглядами. Це велика трагедія і втрата для сім’ї та всієї України.
Очевидно, що вона не була зручною для країни-агресора, а також для влади Ічкерії, тому версій мотивів вбивства може бути багато, і всі вони мають логіку. Проте є питання до роботи українських спецслужб. Їх інституційна діяльність не відповідає запитам того стану нашої держави, в якому вона перебуває. Війна, часті теракти, вбивства – це цілий ланцюг подій, який є викликом для того, щоб більше професіоналізовувати наші спецслужби. Не впевнений, що державна політика сприяє цьому, немає достатньої винагороди людям, які постійно ризикують своїм життям. Очевидно, що суспільство має розуміти, що за безпеку потрібно платити і немало. Треба порушувати питання про винагороду для всього силового блоку, а також  якісного виконання ними своїх обов’язків.
Вбивство Сергія Самарського
Сергій Самарський був політиком з проукраїнською позицією, в 2014 році перебував у полоні російських найманців. Але коли в країні збройний конфлікт, то цінність людського життя, на жаль, падає. Якщо раніше можна було говорити про те, що силою вирішувались конфлікти бізнесові чи в кримінальних колах, а політичні альтернативними шляхами, то сьогодні дуже легко приймається рішення про фізичне усунення людини з політики. І Україна в цьому не є виключенням. Так відбувається і в інших країнах зі збройними конфліктами. Рівень безпеки та питання цінності життя стрімко падають. Дуже прикро, проте такі реалії життя. В мирній країні одна смерть – це трагедія, в країні, де йде війна – це статистика. Ми звикли щоденно чути про смерті в зоні АТО і звикаємо до такої статистики, а питання людського життя починає девальвуватися.
Вбивства є наслідком того рівня конфліктності, який ми зараз переживаємо. Потрібно розуміти, що політика стає токсичною. Тому важливо, наскільки наша правоохоронна система буде здатна розслідувати ці вбивства та давати відповіді суспільству про причини тих чи інших подій. Інституційна ефективність правоохоронної системи мусить мати місце, інакше це дуже небезпечно для базових цінностей держави.
Суспільство почне дистанціюватися від ризиків та небезпеки і ставитиме більш аморфним й пасивним щодо участі в політикумі. Це дуже недобра тенденція,тому що вона є передумовою для згортання прав свобод, але водночас це зручний сценарій розвитку подій для різних груп впливу, які мають ресурси і здатність контролю над тими чи іншими процесами. При такому розвитку подій суспільство не буде здатне випрацьовувати «антидот», адже питання безпеки є одним із базових для людей.
Відтік людей за кордон, занурення у свої проблеми, дистанціювання від усіх політичних процесів – це дуже зручний фон для формування такої диктатури, не побоюсь цього слова.
Аваков і «рюкзаки»
Останнім часом щотижня тест на спроможність судової гілки влади отримує прокуратура та НАБУ. Минулого тижня гучним стало затримання фігурантів «справи рюкзаків», серед яких син глави МВС, Аваков-молодший. В цих подіях я виокремлю два моменти. Один з них дуже позитивний – це сигнал, що немає недоторканих. Немає вже тої кругової поруки, яка була в 90-тих та до революцій в Україні, а робота НАБУ все ж розбиває касту недоторканих.
Водночас затримання у справі рюкзаків та інші схожі затримання – це перевірка на інституційну здатність довести справу до кінця. Зрозуміло, що це буде непросто. А якщо справи не будуть доведені до кінця і суспільство так і не побачить, що кожне порушення тягне за собою певне покарання, то це лише вкотре знизить рівень довіри до всіх інституцій, а в першу чергу до судової гілки влади. Скоріш за все так воно і буде відбуватися, адже рівень впливу Арсена Авакова є достатньо високим. Вся ця справа містить також елементи внутрішньополітичної боротьби за владу.
Але я маю великі сподівання, що з точки зору необхідності проведення реформ, контроль за цією справою буде не лише внутрішньоукраїнським, але й зовні наші партнери прискіпливо слідкуватимуть за цією справою. Таким чином буде більше шансів, що справа не розсиплеться.
Очевидно, що НАБУ формує для себе певні політичні дивіденди. Тим паче, що ця структура має підтримку суспільства. Проте важливо не втратити її, якісно виконуючи свою роботу. Такі затримання є прецедентом, який вже формує позитив і розуміння того, що все ж можна формувати незалежні органи, які руйнуватимуть кругову поруку навіть у найвищих ешелонах влади. А ось чи доведена буде справа до кінця, звісно, є великі сумніви.
Наостанок, чому справа набула розголосу лише сьогодні, якщо кримінальну справу було порушено ще влітку 2015 року. Я б не стверджував однозначно, що вичікували «зручного» моменту, адже такі справи з юридичної точки зору потребують певних процесуальних дій та часу. Хоч логічно, що такі підозри закрадаються. Адже саме зараз загострився конфлікт між президентом Петром Порошенком та міністром Арсеном Аваковим. А партія «Народний фронт» офіційно заявила, що розцінює затримання сина міністра МВС “як політичний тиск на міністра персонально та Національну поліцію в цілому, на політичну партію “Народний фронт” та фракцію цієї партії”.
Безвіз у ОАЕ
Президент України Петро Порошенко з королем Саудівської Аравії Салманом ібн Абдул-Азізом Аль Саудом домовлялись про безвіз та економічну співпрацю.
Об’єднані Арабські Емірати – це ресурсна країна, адже є найбільшим експортером нафти у світі,тому  очевидно, що важливим є питання залучення інвестицій. Також мова йде про зручність для туристів. Спрощені подорожі в ОАЕ дозволять побачити зовсім іншу культурологічну матрицю.
Такі домовленості є важливим досягненням в зовнішньополітичному курсі України і сигналізують про підтримку Еміратів України в її боротьбі за незалежність.
Великих дивідендів в короткостроковій перспективі не варто очікувати, проте країна, яка закуповує зброю ззовні, зацікавлена у співпраці з Україною.
А ось зустріч Петра Порошенка з Лукашенком виглядає дещо незрозумілою. Чому президенти двох країн проводять зустріч не в своїх державах?

Syla.news

 

Читати також:  "Присутня втома від обіцянок влади, але нові вибори - це позитив..." - Віталій Ковтун
----------------------

Коментувати

1727 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up