Жінки Львівщини можуть регулярно проходити обстеження у скринінгових центрах

У Львові жінок кличуть пройти обстеження

Торік у Львівській області діагноз рак молочної залози поставили 808 мешканкам, більш ніж половині з них – 457 жінкам – провели мастектомію.

Такого радикального втручання можна було б уникнути за умови раннього виявлення патології, стверджують лікарі регіонального онкологічного центру і закликають жінок пройти обстеження на сучасних апаратах, повідомляє zik.ua.

Уже понад місяць у Львівському онкологічному центрі працюють два нових мамографи, третій – у поліклініці на вул. Єфремова. Окрім того, для зручності мешканців області, скринінгові центри відкрили у Червонограді, Дрогобичі, Самборі та Стрию.

Такі технології, кажуть лікарі, дають змогу виявити утворення на доклінічних стадіях, коли пухлину завбільшки кілька міліметрів ще не можливо відчути на дотик. У випадку раннього виявлення пацієнти здебільшого одужують повністю. При цьому бюджет лікування – значно менший, адже немає потреби в хіміотерапії, жінку виписують додому на другий день після операції, а саме втручання не призводить до інвалідності.

Втім, наразі статистка в Україні не втішна, рак у важкій стадії виявляють у понад 22%. Лише на Львівщині торік радикальну мастектомію провели у 457 жінок – це більш ніж половина діагностованих лікарями онкопатологій молочної залози.

Читати також:  "Вища освіта - 2019" : особливості виставки

«Протягом минулого року на Львівщині було зроблено 617 операцій проти раку молочної залози. Виявлено 808 хворих у області, радикальних мастектомій – 457 операцій, а органозберігаючих 160. Також було 30 операцій реконструктивних», – розповів заступник головного лікаря онкоцентру Олег Дуда.

Водночас, яка кажуть лікарі, прогрес таки є, нині їм вдається зберегти груди після видалення пухлини 30% пацієнтам завдяки ранньому виявленню, тоді як 10 років назад таких випадків було всього 10%.

«Онкологічний центр, завдяки департаменту ЛОДА та залученням коштів Світового банку, забезпечений 3 мамографами експертного класу і є скринінгові центрі у Львівській області, які також мають сучасні цифрові мамо графи, узд-апарати і сучасну цитологію, щоб виявитися таких жінок. Місяць це працює, маємо великий наплив населення», – розповів Дуда.

Читати також:  ЗНО-2018: У Центрі оцінювання якості освіти розповіли про умови реєстрації

Протягом жовтня на новому обладнанні проводять місячник раннього виявлення раку молочної залози. Медики радять звернутися до мамолога для проходження обстеження після 45 років. Адже у віці 45-65 років цю недугу виявляють найчастіше.

Згідно зі статистичними даними, в Україні кожна 15 жінка хвора на рак молочної залози. В Європі цей показник вдвічі вищий, до прикладу, у Німеччині цю патологію виявляють у кожної 7 жінки. Львівські онкологи кажуть, насправді ситуація в Україні така ж, як у Європі, а показники зрівняються за умови проходження регулярних обстежень.

«Вводиться електронний реєстр всіх пацієнтів і пацієнток, яких будуть викликати сімейні лікарі через смс-повідомлення, коли кому прийти на скрині. Його необхідно проходити раз в дав роки в віці від 45 до 65 років», – анонсував новацію Дуда.

Syla.news

Усі новини

Коментувати

190 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up