Реставрація історичної пам'ятки в центрі Львова

Реставрація історичної пам’ятки в центрі Львова

Чорну кам’яницю на площі Ринок реставрують упродовж двох років.

Уже другий рік на площі Ринок триває реконструкція чорної кам’яниці. Днями під шарами фарби реставратори натрапили на фриз із рослинним орнаментом початку XVI століття, на якому збереглися залишки червонуватої фарби. Розповів координатор проекту Петро Слободян,  повіжомляє Твоє місто, що уже вдалось відреставрувати, що ще планують зробити і чи замінять чорний колір будівлі, зважаючи на нові дослідження.

«Цього року завершують археологічні дослідження на подвір’ї кам’яниці. Виготовили документацію для проекту реставрації, який включає оновлення фасаду й часткову заміну покриття даху, впорядкування внутрішнього подвір’я та ремонт внутрішнього, зовнішнього та головного фасадів», – говорить Петро Слободян.

Читати також:  Ryanair розпродує авіаквитки зі Львова по 19 євро

За його словами, увесь проект мають закінчити в жовтні 2019 року. За наступні два роки ще мають реконструювати вестибюль, відремонтувати водовідведення каналізаційних мереж у подвір’ї та розмістити експедицію колекції архітектурних деталей і скульптурних фрагментів зі старих львівських будівель, які нині перебувають у колекції львівського історичного музею. Оновлення цих деталей проводить кафедра реставрації архітектурної і мистецької спадщини НУ «Львівської політехніки».

«Днями розчистили фасад та знайшли залишки кольорового орнаменту. Поки складно сказати, коли розфарбували будинок, чи був він таким первинно і до якого стилю віднести ці малюнки. Віднайдені зразки взяли для аналізів», – пояснює Слободян.

Він каже, що поки що за проектом реставрації змін не було, тому чорна кам’яниця лишається чорною. Якщо за результатами дослідження стане чітко відомо, що кам’яниця була раніше кольоровою, тоді залучать архітекторів та інших фахівців.

Читати також:  Де завтра у Львові не буде світла

«Я думаю, що максимально можливо хіба що фрагментарне відтворення окремих елементів багатобарвного розфарбування. Поліхромію знайшли на скульптурах, на яких видно залишки перефарбування, але про зміну кольору всього фасаду через нові дослідження говорити зарано», – каже Слободян.

Про реставрацію Чорної кам’яниці повідомили торік у вересні. Тоді Львівський історичний музей виграв грант у 275 тисяч доларів від Посольського фонду США збереження культурної спадщини. Ще 29 тисяч доларів музей мав додати самотужки.

Syla.news

Усі новини

Коментувати

345 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up