У Львові планують розпочати розкопки на території Низького замку

У Львові планують розпочати розкопки на території Низького замку

Археологи Львова хочуть виявити залишки церкви Святої Катерини, яка має бути на території колишнього Низького замку. Але не певні, чи таки зможуть її знайти.

Про це йшлося на відповідному брифінгу, передає ІА ZIK. Розкопки планують розпочати вже з понеділка. Очікують, що за місяць перший етап масштабного проекту має закінчитись – дослідять 30м2 на глибину до п’яти метрів на території стихійного ринку «Вернісаж». Зносити його не будуть – можливо, перемістять кілька торгових точок.

Чому це важливо – бо в давньоруські часи тут була резиденція князів. І у перспективі на території Низького замку можна зробити туристичний об’єкт. Однак до цього ще дуже довго чекати.

Читати також:  Розклад різдвяних богослужінь у соборі Св. Юра

«Це лише початок масштабної роботи. Так звана спроба поставити діагноз, що ми маємо робити на наступні роки. Чесно, навіть не знаємо, яка тут товщина культурного шару – може бути як півметра, так і усі п’ять. На повне дослідження усього Низького замку може піти в найкращому випадку кілька років та кількадесят мільйонів. Це – лише початок», – зазначив директор «Рятівної археологічної служби» Олег Осаульчук.

Він додав, що поки навіть не відомо повну локалізацію Низького замку – все сунеться на кількадесят метрів туди-назад. Початкові розкопки дозволять краще зрозуміти, де він таки був. І якщо пощастить – знайдуть залишки церкви Святої Катерини.

Поки тільки приблизно відомо, де перебував Низький замок. Орієнтовно він був розташований між сучасними вулицями Низький замок, Театральною, Лесі Українки та проспектом Свободи.

Читати також:  У Львові збудують новий міський архів

Наразі, як зазначила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, на початкові роботи виділили 130 тисяч гривень.

Додамо, перша згадка про Низький замок датується 1292 роком. Його побудував князь Лев у 1270-х роках. Спершу споруда була дерев’яна, згодом – з каменя та цегли.

Однак у 1565 році пожежа, а пізніше й волога від річки суттєво знищили замок. І у 1802 році австрійська влада продала руїни фортеці – з неї збудували частину кам’яниць на вулиці Краківській.

Syla.news

Коментувати

311 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up