ОБСЄ продовжила мандат місії на українсько-російському кордоні

ОБСЄ продовжила мандат місії на українсько-російському кордоні

Делегація України в ОБСЄ висловила розчарування одноосібною відмовою Росії надати згоду на розширення мандату місії спостерігачів на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої території України.

Про це повідомили у прес-службі МЗС. «У зв’язку з прийняттям цього рішення (постійна Рада ОБСЄ на 1161-му засіданні схвалила рішення щодо продовження до 31 січня 2018 року мандату Місії спостерігачів на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк») делегація України в ОБСЄ виголосила інтерпретуючу заяву, у якій висловила глибоке розчарування одноосібною відмовою Росії надати згоду на розширення мандату місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово не контрольованої Урядом України території окремих районів Донецької і Луганської областей.

Читати також:  АТО: бойовики 19 раз обстріляли позиції ЗСУ, один військовий поранений

Такі дії Російської Федерації свідчать про свідоме небажання сприяти деескалації ситуації на Донбасі та свідомий намір продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання і боєприпасів, бойовиків і найманців, здійснювати підтримку терористичної діяльності на території України», – йдеться у коментарі МЗС.

Делегація України закликала Російську Федерацію до неухильного виконання взятих зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, насамперед положення п. 4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону зі створенням зони безпеки уздовж кордону з боку України та Росії, прогрес у виконанні якого є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі.

Читати також:  Єврокомісія офіційно запропонувала Україні €1 мільярд фіндопомоги

Syla.news

Коментувати

260 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up