Виставка (не)означені у Львові

Виставка (не)означені у Львові

Коли важливо показати історію кожної людини…

Непроста історія ХХ століття залишила “шрами” на долях мільйонів людей. Тому і до сьогодні вони ще болять навіть у їхніх нащадків. Про те, чому важливо пам’ятати жорстокі сторінки минулого і відзначити тих людей, які стали його жертвами, його “доказами” чи героями, можна дізнатися відвадавши виставку “(не)означені” у Центрі міської історії. Експозиція поєднує не лише рефлексії художника Нікіти Кадана, а й істориків та дослідників над непроситими ділянками минулого. Виставка триватиме до 26 листопада.

Виставка (не)означені у Львові
“Означити те, що не є означене… Те, що використовується в якихось історичних або політичних наративах. Те, що ж таке добро і зло. Означити, насамперед, тих людей, які є за кожною особою, що постраждала в подіях масового насильства в ХХ ст. Це історія кожної людини, а не лише “суха” статистика”, — розповідає про основну ідею виставки її координатор Євген Червоний.
Основою експозиції є роботи Нікіти Кадана, які складаються з трьох серій: “Хроніки”, “Погром” та “Національний ландшафт”. “Я не уявляв, що в Україні зможу подібне реалізувати. Відчуття, що можу тепер йти на пенсію чи просто вознестися у сяйві”, — якось поділився своїми враженнями з відвідувачами художник Нікіта Кадан.

Читати також:  Проблема ромів у Львові: думка містян (Коментарі)

Виставка (не)означені у Львові
За словами координатора виставки, художник працював з історичною фотографією, а потім переносив це на полотно. Всі його роботи не є вигадані, а “скопійовані” з певними трансформаціями з відомих історичних фотографій, які підтверджують ці події.
“Ідея полягає також і в тому, що деколи за цими неозначеними і незрозумілими “національними ландшафтами” може бути важлива і навіть страшна історія. Це розуміння того, що є більші сенси”, — наголошує Євген Червоний.
Кожна робота показує сцени життя людей, які страждали, помирали або були принижені у минулому столітті під час різних історичних конфліктів. Чорно-білі кольори, які використані в роботах, не лише підтверджують своє “походження” від історичних світлин, а й ще раз нагадують про добро і зло, яке сталося з героями цих робіт, про те добро і зло, що в них перебуває.
“Дякую за переживання і силу, думки і техніки”, — загалом так відвідувачі оцінили старання художника, іториків та дослідників.
Додамо, що в межах виставки діє супровідна програма з розмовами, лекціями, дискусіями і презентаціями про складні теми минулого (усі деталі на сайті Центру міської історії). Усі події в межах програми безкоштовні.

Читати також:  У Львові відбудеться акція «Свіча пам’яті»

Виставка (не)означені у Львові
Довідка
Нікіта Кадан. Народився у Києві у 1982 році. У 2007 закінчив Національну Академію Образотворчого Мистецтва і Архітектури, де навчався на відділені живопису у майстерні монументального мистецтва під керівництвом професора М. А. Стороженко. Автор скульптур та інсталяцій, живописних та графічних робіт. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об’єднання Худрада. Живе та працює у Києві.

Джерело: http://www.lvivcenter.org та http://nikitakadan.com

Войтко Оксана для Syla.news

830 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up