На Львівщині відновили криївку УПА

На Львівщині відновили криївку УПА

Вчора поблизу села Гавареччина, що на Львівщині, відкрили відновлену криївку Української повстанської армії, що її енкаведисти знищили у 1947 році.

Цей сховок відомий тим, що в ньому працював та загинув референт крайової округи ОУН, відважний сотник УПА Іван Керницький, псевдо «Крилатий», повідомляє zik.ua. Він відомий бойовими звитягами, а також був одним з дієвих пропагандистів українських повстанців. Власне з куреня під Гавареччиною у світ виходила агітаційна продукція повстанців: вишкільні матеріали, листівки тощо. Увечері 16 лютого криївку оточили комісари НКВС. Коли стало зрозуміло, що сховок повстанців викрито, «Крилатий» почав палити документацію, але папери не горіли через брак кисню. Тоді сотник Керницький наказав своїй дружині Ганні, яка також була друкаркою і охоронцю «Сіркові», відкрити люк і йти напролом. Це забезпечило притік кисню, внаслідок чого документи згоріли дотла. Аби не потрапити у полон і під час тортур не здати побратимів, Іван Керницький застрелився із пістоля. Пробував накласти на себе руки і охоронець «Сірко», але куля пройшла поблизу серця, рана виявилась не смертельною і він залишився живим. Опісля, «Сірка» разом з дружиною Івана Керницького Ганною відправили у тюменську область на заслання.

Читати також:  Світ належить українцям: Степан Бандера

«В цей час «Крилатий» був співорганізатором куренів УПА «Сіроманці» та «Леви». І власне, в нього на руках були списки – понад 200 чоловік, які в цей час вели визвольну боротьбу як з енкаведистами, так і з фашистами на Бібрщині. Він не віддав в руки комісарів ці списки людей, спаливши їх. Загинув як герой. Зрозумів, якщо він чи списки попадуть у їх руки, то йому навряд чи вдасться витримати допити, не здавши побратимів», – розповів родич «Крилатого» Орест Керницький.

Читати також:  В Дрогобичі знайшли останки жертв НКВС

Родина Керницьких зараз ініціює створення в Олеську й меморіального пам’ятника «Крилатому» та загиблим у визвольній боротьбі воїнам УПА

Syla.news

517 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up