Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові

Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові

Галерея мистецтв імені Б.Возницького запрошує на виставку ретро-листівок

Надзвичайно красива музика, м′яке світло і делікатне поскрипування паркету в прохолодних залах Галереї мистецтв, яке часом відволікає від дивовижної подорожі в минулі століття… У трьох залах – експозиція з десятків неймовірно оригінальних і витончених поштових листівок, дбайливо підібраних колекціонерами – Кшиштофом Юзефацьким і Оксаною Бобошко-Вандерховен, яка придбала і доповнила колекцію власними знахідками.

Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові

На поштівках – витончені жінки з минулих століть, із вигадливими зачісками, прикрашеними квітами, вбрані у пишні сукні. Спочатку складно спинити погляд на якійсь одній з панянок, потім – неможливо його відірвати. На деяких листівках рясніють старанно виведені слова привітань, побажань і зізнань у коханні. Написи ці – більш як столітньої давності.

Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові
«Маючи цю колекцію, я дотична до стількох гарних історій, до тої епохи, до тих людей, яких вже нема, нема того будинку, тої місцевості, може вона перейменована надцять разів. А оці німі свідки тієї епохи є тут, і я тішуся, що можу їх показати публіці», ‒ розповідає пані Бобошко-Вандерховен.

Читати також:  Форуму видавців у Львові–2017 прийматиме цікавих гостей

Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові
Поштівки презентують ХІХ-ХХ століття, епоху становлення в Галичині стилю сецесії, яка народжувалась в атмосфері глибокого незадоволення тогочасним мистецтвом. Причиною й основою її виникнення став суспільний прогрес, тотальна технізація, що перетворила мистецтво на споживчу річ, зробило його засобом масової культури. Сецесії властиве “поєднання непоєднуваного”: витончений естетизм, вишуканість зображальних засобів та, водночас, відчуття душевної втоми, спустошення, трагізму існування. Стиль породив нове уявлення про красу, представив новий тип персонажів. Важливу роль у його становленні відіграли поштові листівки, найчастіше – із зображеннями жінок. Саме прекрасна стать пропагувала поширення сецесії, яка мала яскраве феміністичне забарвлення. Характерними для тієї епохи були зображення на листівках струнких, витончених жінок із розпущеним пишним волоссям, з дивними кучерями.

Читати також:  "37-й рік все ж повертається..." - цитати з прес-конференції про свавілля поліції

Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові
У першому залі можна ознайомитися з історією як колекції, так і виникнення поштівок взагалі. До речі, колекціонування листівок має свою назву – філокартія. Цікавий той факт, що відбулося навіть три конгреси видавців та колекціонерів листівок. В Австро-Угорщині перші поштівки з′явилися 1869 року, а в Російській імперії – 1872. З того часу їхня популярність і різноманітність асортименту невпинно збільшувалися. Галерея мистецтв пропонує купити і надіслати вітальну листівку і відвідувачам. Її вартість – 20 грн.

Виставка «Carte postale: жінка на зламі епох» у Львові
Упродовж виставки, яка триватиме до 29 листопада, збиратимуть кошти на реставрацію скульптури невідомої жінки із фондів Галереї мистецтв. Вартість вхідного квитка – 30 грн.

Ксенія Романюк для Syla.news

1017 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up