У Львові можна буде побачити інфанту Маргариту

У Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького продовжується формат захопливих зустрічей з однією картиною.

У п’ятницю 13 жовтня 2017 о 17:00 львів’ян і гостей міста запрошуємо на першу зустріч з «Інфантою Маргаритою», що приїхала до Львова з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві, повідомляє на своїй сторінці у ФБ Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького.

Портрет Інфанти Маргарити має велику музейну та історичну цінність і дає уяву про високий художній рівень «золотої доби» іспанського малярства, який приписується Дієго Веласкесу, хоча є інші припущення…

Портрет Інфанти Маргарити (Маргарити Терези) походить з колекції фундаторів музею Богдана та Варвари Ханенків. Картину було придбано 1912 р. у Берліні на аукціонному розпродажі зібрання гамбурзького колекціонера Вебера. На торги твір потрапив після довгого мандрування приватними колекціями. Перші документальні свідоцтва про картину сягають 1827 р., коли вона ще належала іспанському художнику Вікенте Лопесу-і- Портанья та невдовзі потрапила у власність інфанта Іспанії та Португалії Себастьяна Габріеля де Бурбон і де Браганса. У спадкоємців інфанта, які на той час мешкали у Франції, в містечку По, твір у 1891 р. придбав лондонський антикварний дім Колнегі. Однак вже у наступному році портрет було перепродано німецькому консулу Едуарду Фрідріху Веберу.

Увесь цей час картина вважалася портретом іншої принцеси – інфанти Маріанни Терези (1638-1683), старшої дочки Філіпа IV від першого шлюбу. У подальшому вона стала королевою Франції, дружиною Людовіка ХIV. Лише у передвоєнні роки було з’ясовано, що портретована дівчинка – молодша дочка короля, дитя його другої дружини Маріанни Австрійської.

Syla.news

158 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up