Сьогодні набуло чинності продовження закону про "особливий статус" ОРДЛО

Сьогодні набуло чинності продовження закону про “особливий статус” ОРДЛО

Закон про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, який продовжує на рік дію закону про “особливий статус” ОРДЛО, опубліковано у виданні “Голос України” у вівторок.

Як інформує “Інтерфакс Україна“, згідно з прикінцевими та перехідними положеннями, документ набуває чинності з дня публікації.

Як повідомлялося, 6 жовтня Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), який мав втратити чинність 18 жовтня 2017 року.

Цим законом парламент вніс зміни до закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО від 2014 року, виклавши статтю 1 у новій редакції, згідно з якою особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО вводиться на рік. Населені пункти та райони, де діятиме цей особливий прядок, визначає Верховна Рада.

Читати також:  "Чи доцільні феєрверки у країні, в якій триває війна?" -- прес-брифінг у Львові

Водночас документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише “після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону (про особливий порядок місцевого самоврядування – ІФ), зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України”.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО було ухвалено у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки.

Його стаття 10 – перехідні положення – встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізують виключно органи місцевого самоврядування, які буде обрано на позачергових виборах.

У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі. Серед цих умов – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, зокрема представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.

Читати також:  АТО: один військовий загинув, ще чотири поранені

Відповідно до закону від 2014 року, особливий порядок місцевого самоврядування полягає в тому, що держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до відповідальності учасників подій на Донбасі. Кабінет Міністрів і центральні органи влади з ініціативи органів місцевого самоврядування можуть укладати договори щодо економічного, соціального і культурного розвитку ОРДЛО.

Документ передбачає державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, яка полягає в особливому економічному режимі провадження господарської та інвестиційної діяльності.

Цей закон визначає, що органи виконавчої влади повинні сприяти поглибленню відносин з адміністративно-територіальними одиницями РФ.

Крім того, згідно з цим законом, в ОРДЛО рішеннями місцевих рад створюються загони народної міліції, яка має забезпечувати громадський порядок.

Syla.news

588 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up