VI Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» у Львові

VI Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» у Львові

У Львові 6-15 жовтня відбудеться VI перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком» (надалі перегляд), який є продовженням чудово сприйнятого публікою проекту, який репрезентує сучасний доробок польського кінематографа.

Про це повідомляє zik.ua.

Головною метою перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом, що, поза сумнівом, є цікавою відповіддю на потреби, очікування та пошуки шанувальника польського кіно. Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також її історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

Організатором заходу є Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові. Перегляд «Під Високим Замком» вкотре розкриє для мешканців та гостей Львова світлу, кінематографічну парасольку усмішки, тепла і доброї забави. Під час Перегляду покажуть все найкраще, що відбулося останнім часом у польському кіно.

Фільм «Остання сім’я» – велика нагорода «Золоті Леви» на 41 кінофестивалі у Гдині в 2016 р.;
Фільм «Я вбився» – нагорода «Срібні Леви» на 41 кінофестивалі у Гдині;
Фільм «Червоний павук» – спеціальна нагорода журі.
Одночасно відбудеться прем’єра фільму «Дві корони» в Польщі та у Львові.

VI Перегляд супроводжує низка культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Окрім цього, заплановано проведення інших заходів, які в цікавий та привабливий спосіб популяризуватимуть сучасну польську культуру.

Читати також:  У Львові з'явиться нове "кільце"

Ключовим елементом проекту є ціна квитка у кіно, яка становить 30 грн. Саме вона є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проектом, яким є перегляд. Культурні події високої якості і класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують вже не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але і п’ять великих, успішно завершених етапи Перегляду.

У 2017 році буде представлено понад 25 фільмів. Організатори сподіваються, що глядач буде захоплений не лише фільмом «Діти Ірени Сендлеровей», йому також сподобається «Малий Якуб» і «Кароліна». Вони дуже розраховують на те, що повторяться ситуації з попередніх років, коли «Остання сім’я», яка саме виходить із кіно й обговорює щойно переглянутий фільм, запрагне нагородити його акторів і творців якщо не якоюсь цінною картиною Леонардо да «Вінчі», то принаймні «Двома коронами».
«Ніч в кіно» – це нічні кіномарафони, що проходитимуть в дві поспіль суботи перегляду – глядачі зможуть на сеансах о 23.00 год. переглянути два (07.10) і три (14.10) фільми.
«Лекція історії в кіно» – блок, адресований до учнів середніх шкіл, в рамках якого будуть представлені фільми, тематика яких торкається історичних та суспільних аспектів життя Польщі, проводиться спільно з працівниками варшавського відділу Інституту національної пам’яті.
До Львова завітає також режисер фільму відкриття «Зірки» Ян Кідава-Блоньскі; видатний футболіст Ян Банась, долі якого стали канвою подій фільму «Зірки»; режисер Януш Маєвскі, авторка книжки «Януш Маєвські. Фільм – це жінка його життя» Зофія Туровска; струнний квартет MozART Group із музичним кабаре.
Квест «Зірки спорту давнього Львова» та «Костюшко під Високим Замком».
Виставки, лекції.
Під час IV, V Переглядів шанувальники кіно у Львові змогли переглянути близько 140 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість яких вийшла на екрани у 2010-2016 рр. Перегляд відвідали м.ін. Януш Маєвскі, Ришард Буґайскі, Віктор Зборовскі, Марцін Дороціньскі, Анджей Северин, Соня Бохосєвіч, Адам Вороновіч, Войцєх Пшоняк, Януш Заорскі, Казімєж Качор, Аґнєшка Жулєвска, Мар’ян Дзєндзєль, Ева Блащик та інші.

Читати також:  "Вибори "П": Львів'яни про зняття кандидатури Садового в підтримку Гриценка

Організатори сподіваються, що цьогорічна кінопропозиція виправдає очікування глядачів, а час, проведений у кінозалах та на супроводжуючих заходах VI Перегляду сучасного польського кіно, стане нагодою принаймні на мить відірватись від щоденних проблем і турбот.

«Нехай ці жовтневі пополудні й вечори, які Ви проведете разом під час VI ПСПК «Під Високим Замком» пройдуть для Вас у душевній та теплій атмосфері», – зазначили організатори.

Місце проведення:

Кінопалац, вул. Театральна, 22
Кінопалац «Коперник», вул. Коперника, 9
Національний академічний український драматичний театру ім. Марії Заньковецької, вул. Лесі Українки, 1
Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7

Syla.news

Коментувати

371 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up