Каталонський референдум: що пише сітова преса

Каталонський референдум: що пише сітова преса

Референдум супроводжували сутички з поліцією, внаслідок яких постаждало щонайменше 844 людини. Втім, у Каталонії оголосили, що за незалежність проголосувало 90% людей, котрі прийшли на дільниці. Явка була понад 50%.

Про це інформує “Depo.ua“.

Світова преса не оминула референдум.

The Guardian сьогодні зазначає, що Іспанія та Каталонія мають шукати компроміс для вирішення ситуації.

“На практиці декларація про незалежність здається непрацездатною. Багато каталонців, які були проти сепаратизму до недільних сутичок, будуть обурені тим, що вони змінили свою національність. Іноземні уряди та міжнародні інституції вважатимуть декларацію недійсною, перетворивши Каталонію на нелегітимну державу в Європі”, – зазначає видання.

The Guardian додає, що політики Іспанії та Каталонії мають шукати компроміси, цілком можливо, за рахунок більшої автономії Каталонії. Окрім цього, інструментом може бути легальний референдум, але з чітко окресленими недоліками у випадку незалежності Каталонії.

“Юридично визнаний референдум з належною кампанією, в якій стало зрозуміло, що, наприклад, незалежна Каталонія тимчасово стане поза межами Європейського Союзу, все ще може призвести до більшості голосів за єдину Іспанію. Незалежно від рішення, потрібні політики, здатні до компромісу”, – підкреслю євидання.

Читати також:  Лідер Каталонії назвав умову свого повернення в Іспанію

The Independent вважає, що у проведенні референдуму зацікавлена як Іспанія так і Каталонія.

“Безробіття, особливо серед молоді, як і раніше надзвичайно високе. Рівень бідності і числа бездомних продовжує зростати. Як каталонські, так і іспанські політики роблять ставку на націоналізм, за рахунок якого можна отримати підтримку. Цей референдум і навколишні його дебати створюють вакуум, який поглинає нагальні соціальні проблеми”.

Інше британське видання – Daily Star – знайшло плюси у незалежності Каталонії. Зокрема, на їхню думку, має стати дешевшим відпочинок у цій новій країні.

The New York Times пише про численні безлади під час референдуму. І підкреслює, що імовірніше за все, результати референдуму буде неможливо сформувати через те, що поліція зможе конфіскувати урни з бюлетенями. “Енрік Мілло, представник Мадрида в Каталонії, заявив, що федеральні сили були змушені конфіскувати урни для голосування після того, як каталонська поліція не змогла зупинити голосування”, – пише видання.

Читати також:  В Іспанії перепоховали колишнього диктатора Франсіско Франко

CNN називає референдум “спірним”. І повідомляє про “хаос”. “Каталонія голосує “так”, Іспанія каже “ні”, – пише видання.

“Було пораховано 2,2 мільйона виборчих бюлетенів, близько 90% висловилися за незалежність”, – додає видання. Також CNN наводить позиції іспанських та каталонських політиків.

The Washington Post впевнений, що про незалежність Каталонії говорити зарано, оскільки влада Іспанії може піти на суттєві поступки: конституційну реформу, велику автономію для регіону і податкові пільги.

Французьке BFM підкреслює, що незалежність буде невигідна як Каталонії так і Іспанії.

“Іспанія втрачає регіон, який становить 19% її ВВП, 16% населення, четверту частину туризму і 14% іноземних інвестицій. Крім того, Каталонія відмовиться виплачувати свою частину держборгу. Це 37,5 млрд євро. Але і для Каталонії збиток буде значним. Регіон втратить до 30% свого ВВП”

Syla.news

Коментувати

193 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up