"Обрядові забави на Петра" у Шевченківському гаю

У «Шевченківському гаю» хочуть створити історичне містечко

На території «Шевченківського гаю» окрім реставрації наявних будівель планують побудувати ще цирульню, мерію та інші об’єкти, щоб створити повноцінне українське історичне містечко.

Про це повідомляють Львівські. На території парку була вже розвалена хата-гончарня, наразі її стіни відновили, звели дах, в планах звести піч, запросити гончара. Все це роблять в рамках створення повноцінного скансену у «Шевченківському гаю». Скансени – це етнографічні музеї під відкритим небом, але їх особливість в тому, що вони є не просто копіями старих історичних будов. Мета скансенів повністю передати атмосферу історичного минулого. Тому відвідувачам вдасться не лише подивитись на український давній побут через різні будівлі зібрані в цілісну картину, на території працюватимуть аніматори, які своїми заняттями передаватимуть дух тих часів. Для створення такого «живого містечка» наразі реставрують наявні об’єкти: костел з села Язлівчика, Стоянівську церкву, школу та хати. Всього дев’ять об’єктів, на роботи над ними частину коштів виділили благодійники частину місто. Наразі директор Львівського етнографічного комплексу народної архітектури та побуту Роман Назаровець звітується про реконструкцію та говорить, що в планах для цілісної картини містечка побудувати цирульню, мерію та інші будови. А «Львівські» нагадують, що ще з 2016 року тут планувалось збудувати візит-центр. На нього планували віддати 20 мільйонів, щоб створити комплекс на тисячу квадратних метрів. Він мав включати ресторан, туалети, територію для проведення конференцій. Як прокоментувала такі плани голова ГО «Магдебурзьке право» Зоряна Іванків, візит-центр хотіли збудувати лише для того, щоб нажитись, аж ніяк не для розвитку самого «Шевченківського гаю». З приводу забудови парку відкрили кримінальне провадження і плани так і залишились планами.

Читати також:  «Шевченківський гай» продовжує святкувати Різдво!

Syla.news

370 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up